Ironicznie na Twitterze o meczu Polska - Litwa. "Zasłona dymna przed Gibraltarem"

Choć reprezentacja Polski ostatecznie pokonała w towarzyskim meczu Litwę 2:1, to po pierwszej połowie przegrywała 0:1. Dziennikarze i użytkownicy Twittera nie szczędzili podopiecznym Adama Nawałki żartów i żarcików.
Polska
Bramki: Arkadiusz Milik (59.), Robert Lewandowski (79.) Skład: Artur Boruc (46. Szczęsny), Łukasz Piszczek (77. Żyro), Kamil Glik, Maciej Wilusz, Grzegorz Wojtkowiak, Kamil Grosicki (72. Olkowski), Grzegorz Krychowiak (72. Mączyński), Mateusz Klich (71. Linetty), Maciej Rybus (71. Sobota), Arkadiusz Milik, Robert Lewandowski.
Litwa
Bramka: Spalvis (44.) Kartki: Spalvis, Chvedukas, Arlauskis - żółta. Skład: Arlauskis, Vicius (68. Kuklys), Freidgeimas, Kijanskas, Vaitkunas, Zulpa, Mikoliunas (55.Luksa), Chvedukas (89. Stankevicius), Spalvis (83. Beniusis), Cernych (85. Radavicius), Vilkaitis.

Choć Litwa przyjechała na gdańską PGE Arenę osłabiona brakiem kilku podstawowych piłkarzy, to do przerwy dobrze się broniła i po golu w 44. minucie prowadziła

Na serwisie społecznościowym Twitter zaroiło się od przytyków i żartów z kadry i jej serii nieudanych spotkań.

Współpracownik Sport.pl Michał Zachodny przejrzał intencje Adama Nawałki.

Jerzy Dudek zamieścił okoliczny wiersz.

Dziennikarz Tok FM Kamil Gapiński już dawno przestał się dziwić.

Dziennikarz poznan.sport.pl Radosław Nawrot ironicznie oceniał grę Macieja Wilusza.

Piotr Stokłosiński, dziennikarz Sport.pl zaapelował o przyspieszenie rozpoczęcia mundialu.

Zresztą może lepiej nie narzekać?

Korzystasz z Gmaila? Zobacz, co dla Ciebie przygotowaliśmy

Komentarze (24)
  • sir_fred

Oceniono 128 razy 112

Dlaczego w przerwie nie zmieniono Nawałki?
    To się kupy nie trzyma: Milik strzelił gola, ale grał piach. W ataku przydałoby się dwóch piłkarzy o różnych charakterystykach, a nie Lewy i słaba podróba Lewego.
    Klich rozgrywa głównie do tyłu. Wojtkowiak gra tak jak ten, który również ma nazwisko na W, kończące się na "ak". No i do przerwy nasi skrzydłowi nie wygrali ani jednego pojedynku jeden na jeden... Po przerwie na szczęście Grosicki się rozkręcił.
    Zmiany Nawałki to parodia westernu. Za Grosickiego Olkowski, bo przecież trzeba bronić remisu. Potem za Piszczka - Żyro, aha, znów atakujemy... No, kiełbie we łbie ma ten, co robi zmiany. I jeszcze zmiana hurtowa - co on chce taką zmianą sprawdzić? Jakąś grę w chaosie? Ogólnie: pół roku zmarnowane, obrona jeszcze ani razu nie zagrała w tym samym zestawieniu, w ataku nie ma żadnych wyćwiczonych schematów, wypróbowano tylko ludzi, o których z góry było wiadomo, że przydatni nie będą (Peszko, Wojtkowiak, Mączyński, jakieś Marciniaki, Koszniki, Pazdany, itp.)...

• czoper62

Oceniono 58 razy 52

"Okoliczny wiersz". Ale nie napisaliście z jakiej okolicy.

• shago0

Oceniono 49 razy 47

rybus dno i wodorosty, gra tylko dlatego że piekarskiego ma za menagiera,
    reszta dno i metr mułu, lewemu chciało się grać ale chłopina za bardzo chce i sie z karnych musi przełamywać.
    strzeliliśmy bramki dopiero w momencie gdy litwinom nie chciało już się ruszać co dobrze było widać.
    ogólnie to strach pomyśleć o gibraltarze, aż ciarki przechodzą.

• martin636

Oceniono 37 razy 33

okazałe zwycięstwo więc jutro samolotem do Brazyli...prostować banany

• his_dudeness

Oceniono 34 razy 32

Mnie rozwaliło jak zwykle komentowanie.
    "Sensacyjny wynik do przerwy" i niemożność deklinacji nazwiska zawodnika "Michała Żyro", ciekawe co wyczyniali od 75 minuty, kiedy włączyłem telewizor.
    A na koniec jeszcze Szczęsny przypajacował :D
    Nasza kadra powinna się zgłosić do PaKA, przynajmniej w jakichś rozgrywkach byliby wreszcie w pozycji faworytów, a i chciałoby się posłuchać Bałtroczyka komentującego ich występy.

• xioncpb

Oceniono 37 razy 25

Przewałka, wracaj do domu!

• zbycho52

Oceniono 20 razy 18

Przyjechalismy,pokopalismy,ale wygralismy-mozemy swietowac zwyciestwo.Rozgonic te druzyne na wszystkie strony swiata,niech wiecej nie wracaja,pogonic trenera-wziac mlodych,ambitnych chlopakow i budowac druzyne na nastepne lata,bo z tej dzisiejszej maki nie bedzie chleba.