Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Dudek: Fornalika przerosła ta robota

PRZEGLĄD PRASY. W poniedziałkowym magazynie Sport.pl Ekstra można znaleźć wywiad z Jerzym Dudkiem o selekcjonerze reprezentacji Polski Waldemarze Fornaliku i o konieczności znalezienie trenera z autorytetem.
- Tylko odpraw zagranicznego trenera piłkarze będą słuchać z otwartymi ustami. Teraz otwierają buzie, żeby ziewnąć, myślami są gdzie indziej. Waldka przerosła ta robota - mówi Jerzy Dudek dla Sport.pl Ekstra. - W dziewięciu meczach eliminacyjnych Waldek wystawił kilkudziesięciu zawodników [38]. Czy miał hierarchię na pozycjach? Bardziej to wyglądało na przypadek niż plan - Dudek krytykuje dalej.

Były bramkarz reprezentacji Polski chce, aby następcą był obcokrajowiec z autorytetem: - Ktoś o osobowości Huuba Stevensa. Powinien mieć charakter i umieć zaprowadzić dyscyplinę. Czy tylko ja miałem wrażenie, że Waldek i jego asystenci nie mają autorytetu? Beenhakker wszedł do szatni i, choć mówił oczywistości, chłopaki otworzyły usta ze zdziwienia. Bo mieli szacunek, bo to był Leo, bo byli ciekawi, jak będzie wyglądała współpraca. Nikt nie kwestionował jego klasy i fachowości. Waldek przez ostatnie miesiące nie był sobą, dojdzie do siebie za miesiąc czy dwa, jak wróci z wakacji z rodziną. Przeskok z Ruchu był za duży, wskoczył do zbyt głębokiej wody i sobie nie poradził. Za dużo miał na głowie, by wszystko ogarnąć. Pieniądze nie powinny być kłopotem, skoro prezes Boniek powiedział, że stać go nawet na José Mourinho, ale wstrzymuje się z negocjacjami. Na dobrego fachowca znajdą się pieniądze od sponsorów. Stać nas na takiego, na odprawach którego zawodnicy nie będą ziewali.

Ostatni mecz Fornalika

Po porażce z Ukrainą reprezentacja Polski nie ma już oczywiście szans na awans na mundial, ale Anglicy wciąż walczą o pierwsze miejsce. Obecnie są liderami, ale aby nimi pozostać, muszą nas pokonać. Mająca do nich punkt straty Ukraina w ostatnim meczu zagra z San Marino. Trudno się spodziewać innego wyniku niż ich pewne zwycięstwo.



Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (52)
Dudek: Fornalika przerosła ta robota
Zaloguj się
 • tygrynio1966

  Oceniono 300 razy 236

  nieoficjalnie już jest wiadomo że Fornalika na stanowisku selekcjonera ma zastąpić Piotr Gliński rekomendowany przez niektórych utytułowanych olimpijczyków z Żoliborza

 • avaldek

  Oceniono 203 razy 191

  najlepszy bylby Piechniczek, chlopaki szeroko otworza usta jak im na odprawie zacznie opowiadac o mundialu 82'

 • jokemaker

  Oceniono 148 razy 94

  Jeśli trener z zagranicy to tylko prof. Binienda. Spełnia podstawowy warunek Dudka a nawet więcej - nie tylko zawodnicy będą go słuchać z otwartymi ustami gdy wspierając się zdjęciami poprawionymi photoshopem będzie tłumaczył o co mu chodzi. Poza tym to ekspert od Macierewicz a oni znają się na wszystkim świetnie. Tchnie w piłkarzy ducha patriotyzmu i nareszcie wygramy i z Niemcami i z Rosją.

 • janbar22

  Oceniono 95 razy 75

  100% racji, Panie Jerzy. Ale wątpię, żeby dopuścili trenera z zagranicy. Otto Rehhagel ( co Grecji zrobił mistrza Europy) czy Guus Hiddink (który nawet ruskich potrafił poukładać na boisku) to według mnie idealni kandydaci. No, ale przeca na miejscu mamy Dziekanowskiego i Wdowczyka więc...

 • wyksztalciuch

  Oceniono 49 razy 33

  Oj tam, oj tam...
  Mamy szanse i to bardzo duże. Wystarczy podrzucić ukraincom i angolom coś do moczu.

 • teacher

  Oceniono 44 razy 22

  All fine and dandy, tylko że Dudek powinien był to powiedzieć, kiedy Fornalika delegowano na stanowisko selekcjonera (wtedy miałoby to swoją wagę i może Boniek - po objęciu funkcji prezesa - postąpiłby odważniej). Dzisiaj to, co mówi Dudek jest nader oczywiste. Fornalik nie nadawał się wcale, jedyną jego zaletą byłą umiejętność wysłowienia się i siła spokoju. Ale ta siła spokoju nie okazała się nikomu przydatna, bo naszym potrzeba było więcej powera, potężnej wiary w siebie, a Fornalik swoim pozornym racjonalizmem i milczącą aprobatą dla porażek, zdawał się potwierdzać opinię kibiców, że: Oni się do niczego nie nadają..

 • redi31

  Oceniono 37 razy 13

  Brawo Panie Dudek. W końcu ktoś z autorytetem przyznał mi rację :D:D:D:D

 • sbl06

  Oceniono 32 razy 12

  Najrosądniejszym kandydatem jest trener z zagranicy. W Polsce tylko Lenczyk ma ścisły pomysł na drużyne, konsekwencje i mądrość, nie tylko piłkarską ale brak mu doświadczenia miedzynarodowego.
  Fornalika przerosła rola bo jak inaczej jak przed reprezentacją widział krzywe boisko podupadającego klubu z wątpliwymi ambicjami ligowymi. Fakt, nie można Mu odmówić sukcesu jakiego osiągnął z tamtą drużyną ale na reprezentacje miał/ma za małą mentalność i jak powiedział Jerzy Dudek brał autorytetu dla piłkarzy gdyż czym miał Im zaimponować? Zawodnikom którzy będąc 2 razy młodszym od niego widzieli 3 poziomy wiecej.
  Połowa reprezetacji Leo była rezerwowymi w swoich klubach i głownie średniaków europejskich a jednak można było im przedstawić wizje i przekonać do tego że można wygrać z każdym.
  Polskim piłkarzą trzeba mocnego nazwiska z wizją gry, przekonanym o tym co chce zrobić a nie słabego specjaliste którego wiekszość działań wygląda na przypadkowe.

 • daroxxl

  Oceniono 19 razy 11

  Żeby wygrywać w sporcie i w życiu trzeba mieć ikrę, charakter, charyzmę, talent i wyniki przychodzą same. Dotyczy to trenera jak i piłkarzy a gdy widzę Fornalika w jakimś wywiadzie jak mamrocze coś pod nosem i oczka mu chodzą na wszystkie strony to ja się pytam:
  Jak Polacy mają cokolwiek wygrywać z takimi samcami alfa ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX