Niesamowity debiut Ewy Pajor w dorosłej reprezentacji Polski

Gol, asysta i wywalczony rzut karny to dorobek piłkarki Medyka Konin Ewy Pajor w debiucie w seniorskiej reprezentacji Polski w piłce nożnej kobiet. Biało-czerwone pokonały Czeszki 4:1 w pierwszym meczu turnieju towarzyskiego Balaton Cup na Węgrzech.
Selekcjoner Wojciech Basiuk wpuścił Ewę Pajor na boisko dopiero w 75. minucie przy prowadzeniu Polek 1:0. Napastniczka Medyka Konin zmieniła doświadczoną Agnieszkę Winczo, która na co dzień gra w zespole niemieckiej Bundesligi BV Cloppenburg. Zmiana okazała się strzałem w dziesiątkę.

Już minutę po wejściu na murawę Ewa Pajor wywalczyła rzut karny, który na bramkę zamieniła Patrycja Pożerska. W 84. minucie grająca w Koninie mistrzyni Europy do lat 17 przeprowadziła indywidualną akcję zakończoną trafieniem na 3:0. Jakby tego było mało, w doliczonym czasie gry Pajor zanotowała asystę przy trzecim golu Pożerskiej. Przypomnijmy, że Ewą Pajor interesują się czołowe europejskie kluby piłki kobiecej.

Debiut w barwach pierwszej reprezentacji Polski zanotowała też druga z konińskich mistrzyń Europy, Katarzyna Konat. W 79. minucie zmieniła swoją koleżankę z Medyka, a prywatnie kuzynkę Martę Woźniak.

W czwartek Polki zagrają o pierwsze miejsce w turnieju Balaton Cup, a ich przeciwnikiem będzie zwycięzca drugiego dzisiejszego meczu Węgry - Słowacja.