Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Reprezentacja. Kibice na Twitterze kpią z meczu z Polaków. "Domagamy się karnego z Liechtensteinem?!"

Fatalna postawa Polaków i bezbramkowy remis w pierwszej połowie meczu z Liechtensteinem wywołały falę kpin ze strony kibiców i dziennikarzy na Twitterze. Podopieczni Waldemara Fornalika mieli ogromne problemy ze strzeleniem bramki 148. drużynie w rankingu FIFA, co sprawiło, że niektórzy zaczęli się już zastanawiać, czym jeszcze może zaskoczyć nas reprezentacja.
2 : 0
Informacje
Towarzyskie - Mecze reprezentacji Polski
Wtorek 04.06.2013 godzina 21:00
Wyniki szczegółowe
1 Poł
2 Poł
Wynik
Polska
0
2
2
Liechtenstein
0
0
0
Składy i szczegóły
Polska
Skład: Dudek (Boruc 34) - Jędrzejczyk, Komorowski, Salamon (Bereszyński (46.), Wawrzyniak (Boenisch 46.) - Borysiuk, Mierzejewski (Kosecki 68.), Matuszczyk, Grosicki (Zieliński 46.), Rybus (Łukasik 79.) - Sobiech Gole: Sobiech 53', Rybus 72. Żółte kartki: Komorowski 20'
Liechtenstein
Skład: Jehle (Bicer 46.) - Frick (Kaufmann (46.), Oehri (Vogt 46.), Quintans (Gur 81.), Stocklasa - Buchel, Hasler, Wieser (Gubser 83.), Beck (Yildiz 59.) - Christen, Hasler Żółte kartki: Quintans 13'
Kibicom "ćwierkającym" na Twitterze często brakowało już słów dezaprobaty dla tego, co prezentowali na boisku podopieczni Waldemara Fornalika. Niektórzy zaczęli więc, ironicznie oczywiście, pisać usprawiedliwienia dla tego, co oglądaliśmy na boisku w Krakowie.

"Porównując PKB na mieszkańca, nie powinniśmy marzyć nawet o remisie. A tu proszę", "Polakom trudno się gra z państwami o ustroju monarchicznym. Mamy kłopoty z Anglią, Hiszpanią, z Księstwem Liechtenstein" - to tylko niektóre z komentarze, które zaczęły się pojawiać, gdy w meczu reprezentacji z Liechtensteinem coraz dłużej utrzymywał się bezbramkowy remis. Niektórzy nie widzieli większej różnicy między meczem najlepszych polskich piłkarzy a tym, co przez cały sezon ligowy mogli oglądać na stadionie przy ulicy Wielickiej kibice Cracovii. "Oprócz koloru koszulek i braku atmosfery nie czuję póki co większej różnicy między reprezentacją a Cracovią. Trochę klepania i zero strzałów" - pisał Michał Trela z natemat.pl.

"Liechtenstein to jest takie gorsze San Marino?" - pytali z nadzieją ci, którzy nie mają na co dzień do czynienia z piłką nożną. Reakcje innych nie pozostawiały jednak złudzeń nawet niedzielnym kibicom. Dla wielu czarę goryczy przelała sytuacja, w której Kamil Grosicki domagał się rzutu karnego. "Grosicki domaga się karnego za rękę. Z Liechtensteinem. Słabe? Z San Marino się udawało, jesteśmy konsekwentni" - pisał Marcin Dobosz z "Przeglądu Sportowego" - Ech, być teraz w szatni i posłuchać, jak się nasi mobilizują, coby wykończyć w drugiej ten Liechtenstein. Mowa trenera, okrzyki piłkarzy... - ironizował z kolei Rafał Stec z "Gazety Wyborczej". - Nie wiem, czy wytrzymam kolejne 45 minut nierównej walki Grosickiego z piłką... - dodawał na temat Grosickiego Jakub Dybalski, jego redakcyjny kolega.

"Nie zgadzam się, że w dzisiejszej piłce nie ma słabych drużyn. Są dwie" - pisał później Wawrzynowski. Nie brakowało też pomysłów na to, jak ukarać reprezentantów Polski za to, jak ci prezentowali się na boisku. "Zakaz stadionowy dla całej podstawowej '11' reprezentacji Polski!" - pisał Sebastian Czapliński z Ekstraklasa.net. Ostatecznie doszło do tego, że powtórzyło się to, co obserwowaliśmy w ostatnich minutach meczu z San Marino, gdy Polacy mieli już bezpieczną przewagę i kibice na Stadionie Narodowym wspierali gości, by ci strzelili choćby honorową bramkę. Na Twitterze nikomu jednak nie była jednak potrzebna przewaga bramkowa naszych reprezentantów, by zacząć wspierać rywali biało-czerwonych. "Dlaczego reprezentacja Polski doprowadza do tego, że życzę goli rywalom? Najpierw San Marino, dziś waleczny Liechtenstein" - pisał Trela.

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (21)
Reprezentacja. Kibice na Twitterze kpią z meczu z Polaków. "Domagamy się karnego z Liechtensteinem?!"
Zaloguj się
 • qzik69

  Oceniono 68 razy 62

  Mecz meczem, ale ja się pytam co to ku*wa ma znaczyć 13 złotych za hot-doga? Za takie widowisko z takim przeciwnikiem powinienem dostać hot-doga + 13 złotych!!

 • rutekbtm

  Oceniono 72 razy 54

  HEJTERZY?
  POLSCY PIŁKARZE SAMI SIĘ DZIŚ "ZAHEJTOWALI".....
  żal kibica do kwadratu:(

 • sferoid

  Oceniono 52 razy 48

  Stadion Cracovii przy WIELICKIEJ?! ej panowie redachtorzy, dostosowali się poziomem artykułu do poziomu meczu...

 • krzywelustro

  Oceniono 58 razy 46

  Przyczyna była dokładnie ta sama, co na EURO 2012: zupa była za słona.

 • iggy_pop

  Oceniono 46 razy 40

  Ale popędziliśmy kota temu Lichtensztajnu!!!
  Wystraszyliśmy państewko o liczbie obywateli równej ćwierci warszawskiego Bemowa. :-)

  Teraz jadziem podbijać Brazylię w 2014 roku :-)

 • abitalib

  Oceniono 25 razy 19

  Jak to mozliwe, ze nie zacytowaliście perły polskiego dziennikarstwa sportowego i jednego z najpopularniejszych Polaków w sieci, a kto wie czy nie najsłynniejszych w ogole - Michała Pola????

 • emmek

  Oceniono 42 razy 16

  Sami jesteście przy ul Wielickiej redaktorzy

 • cezar85

  Oceniono 17 razy 9

  "Liechtenstein to jest takie gorsze San Marino?" - pytali z nadzieją ci, którzy nie mają na co dzień do czynienia z piłką nożną

  kumacja redaktora równa poziomowi repry, ale o tym pst

 • przemuncia

  Oceniono 11 razy 7

  Wielkie mi halo, ze gra reprezentacja z okolic 70 miejsca na świecie z ta ze 150go. Od jednej i drugiej 'potęgi' nie ma co wymagać - to trzeci świat :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX