Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Reprezentacja Polski. Sukces spotkań w konsulacie

PRZEGLĄD PRASY. 50 piłkarzy polskiego pochodzenia było na spotkaniu organizowanym przez PZPN w polskim konsulacie w Kolonii - czytamy w ?Przeglądzie Sportowym?. PZPN cieszy się z sukcesu programu sekcji skautingu, która szuka za granicą graczy o polskich korzeniach.
Spotkania w konsulacie mają pomóc piłkarzom polskiego pochodzenia w nawiązaniu kontaktu z ojczyzną i pomagają rozwiązać kwestie potwierdzenia obywatelstwa oraz inne formalności. Młodzi piłkarze mogą także porozmawiać z gwiazdami sprzed lat, jak np. z Markiem Koźmińskim, Stefanem Majewskim czy Markiem Leśniakiem.

Na ostatnim spotkaniu pojawiło się 50 piłkarzy z Niemiec, Belgii, Holandii oraz innych miejsc. Najczęściej to kilkunastoletni zawodnicy, których rodzice wyemigrowali za granicę.

PZPN zależy na organizacji tych spotkań, bo w ten sposób reklamuje grę dla reprezentacji Polski i szuka nowych zawodników, którzy mogliby w przyszłości grać w kadrze, bo chce uniknąć błędów z przeszłości, jak np. z Lukasem Podolskim. Za program odpowiedzialny jest Maciej Chorążyk, szef sekcji skautingu w PZPN. Spotkania odbywają się regularnie od 2008 roku.

- Koncentrujemy się na Niemczech, rozpoczynamy budowę siatki w Anglii, gdzie dorastają dzieci polskiej nowej emigracji. Wkrótce może być tam wysyp polskich piłkarzy - mówi Chorążyk w "PS" i przypomina, że kiedyś w takich spotkaniach brali udział m.in. powołany do kadry Waldemara Fornalika Adam Matuszczyk czy członek kadry U-21 Kacper Przybyłko.

- Dziś, dzięki sukcesom "Polonii Dortmund", coraz więcej ludzi w Niemczech wypowiada się z dumą o polskich korzeniach - mówi wicekonsul Jakub Wawrzyniak.

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (11)
Reprezentacja Polski. Sukces spotkań w konsulacie
Zaloguj się
 • herrbus

  Oceniono 72 razy 62

  Wawrzyniak to się umie ustawić. Mistrz z Legią a teraz konsul.

 • kalendarz13

  Oceniono 29 razy 25

  Legia chyba odpuściła Ligę Mistrzów i idzie w MSZ , tego się nikt nie spodziewał !

 • iggy_pop

  Oceniono 3 razy 3

  I słusznie, trzeba się uczyć od lepszych. Turcy od dawna mają swoich skautów w Niemczech. Ba! Nawet specjalny ośrodek tam utworzyli.

  A że czołówka tak nie robi? No cóż... Z Anglii, Niemiec, Francji, Holandii jakoś - przynajmniej na razie - nie widać emigracji zarobkowej do Polski...

 • lucekduesseldorf

  Oceniono 13 razy 3

  miejmy nadzieje ze umiom po polsku. jak nie, to maja problem.muahahahahahaha.

 • aussie1inc

  0

  Polscy spryciarze chca krasc mlodych zawodnikow, bo PZPN nie jest zainteresowany szkoleniem mlodych Polakow w Polsce. Ale jak juz kogos ukradna, to moze byc problem, bo nasz kochany prezes Boniek zgodzi sie tylko na takich ukradzionych, ktorzy mowia dobrze po polsku, bo jest patriota. Sam co prawda ma trudnosci z polska mowa - uzywa zargonu z Balut - ale jest prezesem i jak ma takie widzimisie to tak ma byc. W sumie jest to takie zalosne jak cala polska pilka i jej wspaniali dzialacze, trenerzy i sedziowie - oszusci.

 • maj28maj28

  0

  WIDZE ZE PZPN ZAPOMINA O USA, GDZIE POLONIA JEST NA PEWNO TAK SAMO LICZNA JAK W NIEMCZECH, WARTO BY SIE PRZYJZEC POLSKIM TALENTOM W USA BO PILKA TU NAPRAWDE ZACZYNA BYC NA DOBRYM POZIOMIE

 • cezar85

  Oceniono 9 razy -3

  rodzice, w ten sposób krzywdzicie swoje dzieci

 • anal_threat

  Oceniono 23 razy -21

  Stanowczo NIE farbowanym lisom! Te dzieci urodzone za granicą nie są już Polakami, więc nie powinny reprezentować barw Polski.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX