Oceny Polaków za mecz z Czarnogórą. Są czwórki, jest też jedynka

Kuba Błaszczykowski, Robert Lewandowski i Adrian Mierzejewski to najlepsi polscy zawodnicy w zremisowanym 2:2 meczu z Czarnogórą według ocen wysłannika Sport.pl do Podgoricy Michała Pola. Najsłabszy w drużynie był Kamil Grosicki.

Przemysław Tytoń - 3 - ogłuszony przez petardy padające w jego polu karnym dzielnie walczył o walkowera dla Polski. Spóźnił się odrobinę z interwencją przy strzale z dystansu Drincicia, ale poza tym bronił pewnie i dodawał spokoju swoim obrońcom.

Łukasz Piszczek - 3 - o wiele lepszy występ niż na Euro 2012 i z Estonią, zwłaszcza w drugiej połowie, kiedy był nie tylko solidny w defensywie i agresywny przy konstruowaniu ataków. Kilka razy groźnie dośrodkowywał

Kamil Glik - 3 - zawinił przy wyrównującym goli Vicinića, którego trzymał za koszulkę, ale się wywrócił. Ale i tak jak na słabą współpracę z Wawrzyniakiem i brak zgrania z partnerem ze środka, Wasilewskim zagrał bardzo solidnie

Marcin Wasilewski - 3 - solidny wstęp choć nie bezbłędny, zbyt wiele fauli popełniał w pobliżu pola karnego, często niedokładnie podawał przy wyprowadzaniu piłki

Jakub Wawrzyniak - 2 - dużo błędów w obronie. W drugiej połowie Wawrzyniak po jego nieudanej pułapce ofsajdowej, Jovetić znalazł się sam na sam z Tytoniem

Kuba Błaszczykowski - 4 - najlepszy z Polaków. Jak na kapitana przystało z zimną krwią wykorzystał rzut karny, dynamiczny, zagrażał w ataku, świetnie współpracował z kolegami z Borussii, ale miał też sporo strat

Ariel Borysiuk - 2 - przeciętny występ, ale nie tak zły jak z Estonią.

Eugen Polański - 2 - świetnie podał w pierwszych minutach do Lewandowskiego, który został sfaulowany w polu karnym. Ale gorszy technicznie od rywali przegrywał walkę w środku pola, próbował też zupełnie bez powodzenia strzałów z dystansu

Kamil Grosicki - 1 - długo nieobecny na boisku, jeden rachityczny strzał prosto w ręce Bozovića. Tracił piłki i grał niepewnie. W przerwie zmieniony przez Mierzejewskiego

Ludovic Obraniak - 2 - Idiotyczna czerwona kartka, kiedy Polska grała w przewadze. Miał dużo strat na własnej połowie i niecelnych podań w prostych sytuacjach. Ale też kilka razy dobrze podawał w do Lewandowskiego

Robert Lewandowski - 4 - to on wywalczył rzut karny w pierwszych minutach. Toczył twarde i często zwycięskie boje z obrońcami rywali. To za faul na nim Pavicević dostał czerwoną kartkę.

Adrian Mierzejewski - 4 - super-rezerwowy. W przerwie zmienił Grosickiego i od razu po wejściu doprowadził do wyrównania na 2:2. Dzięki niemu ataki rachiotycznej w końcówce pierwszej połowy Polski nabrały dynamiki