Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Piechniczek: Uważamy, że możemy wypłynąć na głębsze wody przy pomocy polskich trenerów

- Nie mamy dobrych wspomnień z przygód z trenerami zagranicznymi. Uważamy, że możemy wypłynąć na głębsze wody przy pomocy polskich trenerów - powiedział na konferencji prasowej Antoni Piechniczek.
Waldemar Fornalik selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski - poinformował prezes PZPN Grzegorz Lato. Wyboru dokonał zarząd związku podczas wtorkowego posiedzenia w Warszawie.

Fornalik na stanowisku zastąpi Franciszka Smudę, z którym PZPN nie przedłuży wygasającego z końcem sierpnia kontraktu.

W czym Fornalik jest lepszy od Engela?

Antoni Piechniczek: Każdy ma swojego ulubieńca. Wynikało to z głębokiego namysłu, oceny pewnych spraw.

Dlaczego nie trener zagraniczny?

Antoni Piechniczek: Pierwszy medal olimpijski zdobyli piłkarze w 72 roku, siatkarze dopiero cztery lata później. Sukcesy piłkarzy i siatkarzy układają się na zasadzie sinusoidy. My, środowisko piłkarskie, nie mamy kompleksów. Nie mamy dobrych wspomnień z przygód z trenerami zagranicznymi. Uważamy, że możemy wypłynąć na szersze wody przy pomocy polskich trenerów. Trener Fornalik

Jaki kontrakt ma Fornalik w kontekście wyborów nowego prezesa PZPN-u?

Grzegorz Lato: Umowa jest tak skonstruowana, że obowiązuje do zakończenia eliminacji do MŚ 2014. Jeżeli Polska wyjdzie z grupy, kontrakt automatycznie zostanie przedłużony na czas mundialu. Kolejny sukces może warunkować przedłużenie umowy.Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (4)
Piechniczek: Uważamy, że możemy wypłynąć na głębsze wody przy pomocy polskich trenerów
Zaloguj się
 • super-gregor

  Oceniono 4 razy 4

  Do głębszej D U P Y możecie wpłynąć z tą waszą ku... za przeproszeniem myślą!!! To ty kopałeś doły pod Leo, to ty przyczyniasz się do zagłady polskiej"kopanej" i nie pie...że jest wszystko dobrze bo jest "bagno" a będzie "szambo" z którego nasza piłka nie wystawi "ryja" dziesiątki lat!!! (spie...j na emeryture!) ps.nie porównuj się z siatkarzami "komuchu" i policz zdobyte medale siatkarskiej reprezentacji Polski!!!

 • marslaw1

  Oceniono 4 razy 4

  Wasza myśl trenerska jest na poziomie lat 80-tych 20 wieku. Mamy rok 2012 i "zwycięstwo" w mistrzostwach Europy. Następne lata stracone przez tych pzpeenowskich dziadów.

 • inqbus

  Oceniono 1 raz 1

  tyle naszego co sobie pokrzyczymy, te dziady śmieją nam się w twarz.

 • gonebosco

  0

  mendy usunely wszystkie wpisy ......

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX