Czechy - Polska. Tytoń najlepszy, Murawski najsłabszy

Reprezentacja Polski przegrała w ostatnim meczu grupowym Euro z Czechami 0:1. Najlepiej oceniliśmy Tytonia, Polańskiego i Dudkę. Najgorzej Murawskiego

Relacja z meczu Czechy - Polska ?

Przemysław Tytoń 4

Pierwszy celny strzał Czesi oddali dopiero w 38 minucie. Chwilę później, po uderzeniu Vaclava Pilarza golkiper PSV odbił piłkę przed siebie, ale zdołał ją opanować. Po przerwie świetnie obronił strzał Sivoka, przy bramce nie miał nic do powiedzenia.

Łukasz Piszczek 2

Przed mistrzostwami drżeliśmy o lewą obronę reprezentacji Polski, a w sobotę - zwłaszcza po przerwie - najgroźniejsze akcje Czesi budowali po drugiej stronie boiska. Piłkarza Borusii ogrywali i David Limbersky i Vaclav Pilarz. W ofensywie nie było z niego dużego pożytku.

Marcin Wasilewski 3-

Rzadko się mylił. Dostał żółtą kartkę, bo naprawiał błąd Piszczka. On także mógł strzelić gola, ale jego uderzenie odbił Czech. Minus za zmarnowaną sytuację z 85. minuty, gdy przeniósł piłkę nad bramką.

Damien Perquis 3-

W pierwszej połowie pewny, ale wtedy Czesi atakowali rzadko. W drugiej nie upilnował Tomasa Sivoka, który z czterech metrów trafił w Tytonia.

Sebastian Boenisch 2+

Obawialiśmy się, że będą go nękać Theodor Gebre Selassie i Petr Jiraczek, ale w pierwszej połowie obrońca Werderu pozwolił tylko na jedną akcje Gebre Selassie. Oddał dobry strzał, po którym Czech wybił piłkę na rzut rożny. Ale trzy razy się zagapił i przez to nie udało się złapać Milana Barosza na spalonym.

Dariusz Dudka 4

Mecz zaczął od przewrotki, po której mógł strzelić gola. Później (w pierwszej połowie) zajmował się rozbijaniem akcji w środku pola i pomaganiem kolegom z defensywy (w drugiej). W 77. minucie uratował drużynę wybijając dośrodkowanie z wolnego na rzut rożny.

Eugen Polanski 4

Mógł strzelić gola, ale po akcji Błaszczykowskiego przeniósł piłkę nad bramką. W pierwszej połowie popełnił bodaj jeden błąd, po którym Czesi wyprowadzili kontratak. Na początku drugiej dostał żółtą kartkę, która eliminowała go z następnego meczu na ME. Chwilę później został zmieniony.

Rafał Murawski 1+

Dudka bardziej pomagał w defensywie, Polanski - w ofensywie. A pomocnik Lecha głownie biegał. Niewiele wynikało z jego podań do przodu, nie wiedzieć czemu zazwyczaj podnosił piłkę, gdy zagrywał do Lewandowskiego, choć mógł podać po ziemi. Po jego stracie rozpoczęła się akcja, po której gola strzelił Petr Jiracek.

Jakub Błaszczykowski 3

Przez kwadrans wszystko, co dobre w polskiej ofensywie zaczynało się od zagrań kapitana reprezentacji. Odbierał piłkę, mknął skrzydłem, dośrodkowywał, strzelał i był faulowany. Ale później zgasł.

Ludovic Obraniak 2

W końcu miał kilka podań, których wymaga się od rozgrywającego. Lepiej wykonywał stałe fragmenty gry, po jednym z nich piłka leciała do bramki, ale wybił ją obrońca. Ale po przerwie był już zdecydowanie mniej widoczny i na kwadrans przed końcem został zmieniony.

Robert Lewandowski 3-

Najlepszą okazję zmarnował w pierwszej połowie, gdy wpadł w pole karne, ale trafił w boczną siatkę. Rzadziej był przy piłce niż w spotkaniach z Grecją i Rosją. W drugiej połowie nie miał okazji do strzelenia gola.

Możesz wygrać piłkę, którą Grecy wyrzucili Rosjan z Euro! Weź udział w konkursie!