Bundesliga. Piszczek piłkarzem meczu według Goal.com i "Bilda"

Łukasz Piszczek popisał się kapitalną bramką w wygranym 2:1 meczu z Schalke 04. Drugą dołożył w 63. minucie Sebastian Kehl. Jednak to Polak został uznany najlepszym graczem meczu wg Goal.com. Z kolei niemiecki dziennik "Bild" przyznał polskiemu obrońcy najwyższą możliwą ocenę - 1.

Zobacz bramki z meczu Borussi na Zczuba.tv

W 18. minucie Łukasz Piszczek wygrał główkowy pojedynek z obrońcą gospodarzy, świetnie się zastawił, wywalczył pozycję strzelecką i oddał strzał odwrócony tyłem do bramki. Piłka wpadła w długi róg.

Goal.com oceniając piłkarzy po meczu przyznał Piszczkowi notę 7.5 (w skali 1-10). Zarówno eksperci serwisu, jak i kibice oddający swoje głosy, uznali, że Polak był najlepszym zawodnikiem meczu.

Robert Lewandowski i Jakub Błaszczykowski otrzymali notę 6.0. Lepszy był tylko bramkarz Roman Weidenfeller (7.0), wchodzący z ławki Sebastian Kehl (7.0) i Ilkay Gundogan (6.5). "Dzięki jego waleczności BVB szybko wyrównało. Lubi podłączać się do ofensywy i szybko wraca z powrotem" - podsumowano występ Piszczka. Rozczarowaniem meczu zostali Klaas-Jan Huntelaar i Christoph Metzelder z Schalke.

Popularny niemiecki dziennik "Bild" również uznał Łukasza Piszczka za najlepszego zawodnika meczu. Polak dostał ocenę "1" - najwyższą możliwą ocenę. Wszyscy inni zawodnicy Borussii dostali oceny od 3 do 4. Błaszczykowski dostał "4", a Lewandowski "3".

Borussia Dortmund prowadzi w tabeli ligi niemieckiej i nad drugim Bayernem Monachium ma osiem punktów przewagi. Podopieczni Juergena Kloppa potrzebują dwóch punktów, by zapewnić sobie mistrzostwo Niemiec. Do końca sezonu pozostały trzy kolejki. W sobotę Bayern stracił punkty na własnym boisku remisując bezbramkowo z FSV Mainz.