Bundesliga. Po 19 miesiącach Boenisch znowu zagrał w Werderze

W sobotnim meczu Werderu z Augsburgiem pierwszy raz po 19 miesiącach przerwy zagrał w klubie Sebastian Boenisch. Wszedł na boisko w 78. minucie.

Tak się kibicuje! Trybuna Kibica otwarta dla wszystkich

Ostatni raz reprezentant Polski zagrał w Werderze 28.8.2010 r.

Obrońca Werderu prawie półtora roku leczył kontuzję. Przeszedł dwie operacje kolana. W ostatnim czasie trenował z drugim zespołem i oglądał mecze z ławki rezerwowych.

W sobotę wreszcie pojawił się na boisku. Gdy na nie wchodził, jego zespół prowadził jeszcze 1:0. Ostatecznie zremisował 1:1, ale Boenisch nie miał negatywnego udziału przy golu.

Wcześniej, niż w klubie, zawodnik wrócił do reprezentacji Polski. Wszedł na boisko na kilka ostatnich minut sparingu z Portugalią (0:0).

Selekcjoner Franciszek Smuda cały czas liczy, że Boenisch będzie zdrowy i w formie, aby pełnić rolę podstawowego obrońcy na Euro 2012.

Przed kontuzją Boenisch był filarem również w klubie, ale teraz jego sytuacja nie przedstawia się już tak dobrze.

Przed tą kolejką Werder zajmował szóste miejsce, dające mu prawo gry w Lidze Europejskiej. Augsburg był na 15. pozycji - tuż nad strefą spadkową.