Ligue 1. Obraniak: Starałem się odwdzięczyć

Ludovic Obraniak został bohaterem Girondins Bordeaux w meczu przeciwko jego byłemu zespołowi OSC Lille. Żyrondyści wygrali 5:4, a decydującego gola w 90. minucie zdobył właśnie reprezentant Polski. To była jego druga bramka w tym meczu.
Lille
Bramki:Rozehnal (8.), Hazard (65.), Debuchy (75.), Roux (90.)
Kartki:Pedretti - żółta
Skład:Landreau - Debuchy, Rozehnal (62. Digne), Chedjou, Beria - Balmont (52. Bruno), Mavuba, Pedretti - Payet (52. Cole), Roux, Hazard
Bordeaux
Bramki:Maurice-Belay (2., 50.), Obraniak (17., 90.), Gouffran (60.)
Kartki:Ciani, Henrique, Sertić - żółta
Skład:Carrasso - Henrique, Planus, Ciani - Mariano, Plasil (69. Sertić), N'Guemo, Tremoulinas - Obraniak, Gouffran (77. Jussie), Maurice-Belay (86. Marange)
W Lille byliśmy świadkami niesamowitego meczu. Bordeaux prowadziło już 4:1, ale gospodarze zdołali wyrównać. Ostatnie słowo należało jednak do gości. W doliczonym czasie gry Obraniak pięknie uderzył lewą nogą z powietrza i zapewnił swojemu klubowi zwycięstwo. Dla reprezentanta Polski była to druga bramka w tym meczu. Wcześniej trafił w 17. minucie. Zaliczył też asystę.

Rundę jesienną tego sezonu Obraniak spędził właśnie w Lille. Nie mógł jednak przebić się do pierwszego składu i w przerwie zimowej przeniósł się do Bordeaux.

- To był niesamowity, trudny mecz. Cieszę się, ze wychodzi mi coś z moim nowym zespołem. Zapłacili za mnie i staram się odwdzięczyć. Jestem żyrondystą i dziękuje klubowi, za to, że dał mi szansę. Te gole są właśnie po to. Musimy potwierdzić w następnych meczach swoją formę. Takich spotkań musi być więcej. Mamy solidną drużynę - powiedział po meczu Obraniak.