Bundesliga. Eugen Polanski strzela i asystuje

Reprezentant Polski i gracz FSV Mainz Eugen Polanski w sześć minut od rozpoczęcia meczu z Freiburgiem zdobył bramkę i zaliczył asystę. Gospodarze wygrali 3:1.
FSV Mainz
Bramki:Choupo-Moting (3., 17.), Polanski (6. - karny)
Kartki:Noveski, Bungert - żółta
Skład:Wetklo - Pospech, Bungert, Noveski, Zabavnik - Caligiuri (90. Baumgartlinger), Polanski (78. Kirchhoff), Soto - Mueller - Szalai (65. Yilmaz), Choupo-Moting
SC Freiburg
Bramki:Krmas (68.)
Kartki:Diagne - czerwona, Ginter, Schmid - żółta
Skład:Baumann - Sorg, Krmas, Diagne, Lumb - Schmid, Makiadi, Ginter, Caligiuri (80. Freis) - Rosenthal (76. Reisinger), Jendrisek (7. Ferati)
Zaledwie mecz się rozpoczął, a gospodarze już objęli prowadzenie. W trzeciej minucie bramkę zdobył Choupo-Moting, a asystował mu właśnie Polanski. Podanie do strzelca było krótkie, zawodnik kadry Smudy podał do środka wkrótce po tym, jak sam otrzymał piłkę.

Minutę później Diagne Fallou popełnił brutalny faul w polu karnym Do piłki podszedł Polanski i w szóstej minucie było już 2:0 dla gospodarzy po jego golu.

Jedenaście minut później swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Choupo-Moting.

W 68 min. honorową bramkę dla gości zdobył Krmas.

Przed tą kolejką Mainz było na 15. miejscu w tabeli - tuż przed strefą spadkową. Freiburg jest ostatni.