Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Reprezentacja Polski. Tomaszewski donosi na Smudę

Jan Tomaszewski, który dostał się do Sejmu z listy PiS, uzyskując trzeci wynik w okręgu łódzkim, złożył w prokuraturze doniesienie na trenera reprezentacji. - Panowie, wszyscy tego pana znamy. Szkoda czasu i dyskusji - odpowiedział na zarzuty Franciszek Smuda. Relacja Z Czuba i na żywo z meczu Polska - Białoruś od godziny 20:30 na Sport.pl
Twoi znajomi już nas lubią. Sprawdź którzy na Facebook.com/Sportpl »

- Po pierwsze, Franciszek Smuda posługuje się dyplomem ukończenia studiów trenerskich, dzięki czemu podpisuje wielomilionowe kontrakty, ale nie ma matury, która jest konieczna do uzyskania dyplomu - mówi "Gazecie" były bramkarz. - Druga sprawa, którą zainteresowałem prokuraturę, to prawomocny już wyrok sądu w sprawie korupcji w Zagłębiu Lubin [chodzi o kupiony mecz z Cracovią w 2006 roku]. Sąd zobowiązał piłkarzy do zwrócenia premii, którą dostali za awans do europejskich pucharów wywalczony dzięki korupcji. Chciałbym, żeby prokuratura wpłynęła na selekcjonera, który wtedy trenował Zagłębie, by też oddał zarobione w ten sposób pieniądze. Nie interweniowałbym, gdyby chodziło o kluby należące do prywatnych właścicieli, jak Wisła, Legia czy Widzew. Ale chodzi o pieniądze ze skarbu państwa, bo Zagłębie należy do KGHM - mówi Tomaszewski.

Łódzka prokuratura zdecydowała, że nie zajmie się doniesieniami. - Postanowiliśmy przekazać je do jednostek właściwych miejscowo - mówi rzecznik łódzkiej prokuratury okręgowej Krzysztof Kopania. I tak zawiadomienie dotyczące posługiwania się dyplomem ukończenia studiów trenerskich trafi do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, a wniosek, w którym mowa o niezwróconej premii - do prokuratury we Wrocławiu.

Z konferencji prasowej Smudy

Czy po ostatnich meczach poprawiła się atmosfera w zespole?

Franciszek Smuda: Ja nie widziałem ciężkiej atmosfery nawet rok temu, kiedy wyniki były słabsze. Od początku mówiłem, że jednym pstryknięciem nie da się zbudować wielkiej drużyny. Zacząłem pracę mając "pół zawodnika", teraz jest zespół niemal gotowy na Euro. Ale może grać jeszcze lepiej. Jeśli chcemy utrwalić taktykę i sposób grania, nie możemy już kombinować.

Czy bierze pan jeszcze pod uwagę powołanie Maora Meliksona, np. na listopadowe mecze?

- Chyba najlepiej będzie, jeśli skończymy tę konferencję. Nie określam się jasno, czy dostanie powołanie.

Nowy poseł Jan Tomaszewski zawiadomił prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przez pana przestępstw.

- Panowie, wszyscy tego pana znamy. Szkoda czasu i dyskusji.

Chodzi o to, że w pana trenerskich papierach...

Dyr. reprezentacji Tomasz Rząsa: - Panowie, to są pytania nie na miejscu, konferencja dotyczy meczu z Białorusią.

Czego dowiedzieliśmy się z meczu Koreą Południową


Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ