Eredivisie. Silne wstrząśnienie mózgu Przemysława Tytonia

Przemysław Tytoń kontuzjowany w meczu z Ajaksem Amsterdam

Przemysław Tytoń kontuzjowany w meczu z Ajaksem Amsterdam (YouTube)

W 30. minucie meczu PSV Eindhoven z Ajaksem Amsterdam, przy stanie 1:0 groźnego urazu doznał Przemysław Tytoń. Polski bramkarz zderzył się z Timothy Derijckiem i został zniesiony na noszach. PSV poinformowało, że Tytoń ma silne wstrząśnienie mózgu.
Tytoń rzucił się w stronę piłki, którą jego obrońca chciał wybić wślizgiem. Golkiper nadział się na kolano kolegi i prawdopodobnie stracił przytomność.

Akcja ratunkowa trwała bardzo długo, ponieważ służby bały się podnieść Tytonia i przenieść go na nosze bez założenia kołnierza - obawiano się urazu kręgów szyjnych. Do pierwszej połowy spotkania sędzia doliczył piętnaście minut. Tytonia zmienił Khalid Sinouh.

To jeden z pierwszych występów Tytonia w barwach PSV. Mogłoby do niego wcale nie dojść, gdyby nie kontuzja pierwszego bramkarza drużyny, Andreasa Isaakssona.

24-letni Tytoń przebywa w Eindhoven na rocznym wypożyczeniu z Rody Kerkrade.

Komunikat PSV o stanie zdrowia Tytonia

- Możemy powiedzieć o Tytoniu tyle, że jest przytomny i świadomie przechodzi rozległe testy medyczne w szpitalu - poinformowało PSV na swoim Twitterze jeszcze podczas trwania meczu z Ajaksem. Potem klub oświadczył, że Polak doznał silnego wstrząśnienia mózgu i przebywa na obserwacji na oddziale neurologii. Prześwietlenia nie wykazały żadnych pęknięć ani uszkodzeń szyi i czaszki.

Pechowy weekend bramkarzy

Kontuzja Tytonia to już drugi mrożący krew w żyłach incydent z udziałem bramkarza w weekendowych spotkaniach. W sobotnim meczu Interu z Romą Lucio kopnął Maartena Stekelenburga, który - podobnie jak Tytoń - był nieprzytomny i został zniesiony z boiska. Stekelenburg kopnięty w głowę »

• T-Mobile Ekstraklasa. Piłkarz ŁKS: Piłka jest jak prostytutka...
  • Reprezentanci Polski w 2011 roku. Reprezentacja Polski. Smuda powoła Piszczka?