Niemiecki Messi zagra przeciwko Polsce od pierwszej minuty

Choć w meczu z Austrią (6:2) Mario Goetze przebywał na murawie tylko przez ostatnie pięć minut, to we wtorek przeciwko Polsce wyjdzie w podstawowym składzie reprezentacji Niemiec. Na murawie gdańskiej PGE Areny spotka Jakuba Błaszczykowskiego, swojego kolegę i rywala w walce o miejsce w pierwszej jedenastce Borussii Dortmund.

POLECAMY - Piękna PGE Arena rozświetlona jupiterami. NIESAMOWITE ZDJĘCIA!

Zwycięstwo z Austrią dało reprezentacji Niemiec awans do finałów Euro 2012. Szkoleniowiec reprezentacji naszych zachodnich sąsiadów zamierza więc podczas meczu z Polską dać szanse zawodnikom takim jak Goetze. Po tym, jak zgrupowanie opuścił gracz Realu Madryt Mesut Oezil, to właśnie młodziutki pomocnik Borussii jest pewniakiem do gry od pierwszej minuty meczu z Polską.

Zawodnik, którego sam Franz Beckenbauer nazywa "niemieckim Messim", jest na co dzień rywalem Błaszczykowskiego w walce o miejsce w pierwszej jedenastce Borussii. Póki co wygrywa tę rywalizację, pojawia się na murawie zdecydowanie częściej od Polaka.

We wtorek na PGE Arenie w Gdańsku obaj zawodnicy będą mieli okazję do porównania swoich umiejętności w bezpośrednim starciu.

Piękne cheerleaderki z Gdynia zatańczą na PGE Arenie na meczu Polski z Niemcami! [GALERIA ZDJĘĆ]

Dyskutuj z ludźmi, a nie z nickami - odwiedź profil Trójmiasto.Sport.pl na Facebooku ?