Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Czy jest szansa by Melikson grał dla reprezentacji Polski?

3 : 1
Informacje
Liga Mistrzów 2011/12 - 3. runda kw.
Środa 03.08.2011 godzina 20:30
Wyniki szczegółowe
1 Poł
2 Poł
Wynik
Wisła Kraków
1
2
3
Liteks Łowecz
0
1
1
Składy i szczegóły
Wisła Kraków
Bramki: Gole: Melikson (43., 57. karny), Wilk (85.)
Kartki: Melikson - żółta
Skład: Pareiko - Lamey (88. Jovanović), Jaliens, Chavez, Diaz - Nunez, Sobolewski - Małecki (75. Wilk), Melikson (84. Paljić), Kirm - Genkow.
Liteks Łowecz
Bramka: Bodurow (68.)
Kartki: Yelenkovich - czerwona
Skład: Litex: Vinicius - I. Miłanow, Nikołow, Bodurow, Żanew - G. Miłanow (72. Codo), Jelenković Cz - Tom, Janew (62. Cwetkow), Cwetanow (51. Todorow) - Thiago.
Po świetnym występie Maora Meliksona przeciwko w Liteksowi Łowecz powraca temat powołania go do polskiej kadry narodowej. Czy jest na to szansa? Wszystko zależy od Meliksona... - pisze na swoim blogu dziennikarz Sport.pl i Gazety Wyborczej Przemysław Iwanczyk.
Selekcjoner reprezentacji Polski był obecny na ostatnim meczu Wisły. Mimo, że bardzo dobrze zaprezentowali się Patryk Małecki i Cezary Wilk, największe zainteresowanie Smudy musiał wzbudzić Melikson, który Liteksowi strzelił w sumie trzy bramki i był zdecydowanie najlepszym zawodnikiem dwumeczu.

- Rozmawiałem przed chwilą z trenerem Smudą. Występem Meliksona był zachwycony, zresztą mało kogo Izraelczyk w środę nie olśnił. Czasu zostało coraz mniej, powoływany do kadry swojego kraju 27-letni piłkarz w meczu o punkty kiedyś wreszcie wystąpi. Może już 2 września w eliminacjach do Euro przeciwko Grecji. Pół biedy, jeśli zrobi to 10 sierpnia zagra w towarzyskim meczu z Wybrzeżem Kości Słoniowej, bo wtedy szans na adopcję Meliksona wciąż nie stracimy - pisze na swoim blogu Przemysław Iwańczyk.

- Nie chcę do końca zdradzać kulis sprawy Meliksona, bo przeczytacie o tym w piątkowej Gazecie Wyborczej, ale Izraelczyk z polskim paszportem bije się z myślami. Choć teraz bliżej mu do gry dla ojczyzny, poprzez rozmowy przedstawicieli PZPN z trenerem Robertem Maaskantem dostał konkretną propozycję z Polski i tak jak Eugen Polański musi po prostu zdecydować. Ma nawet większy komfort, bo jest tyleż znaczącym piłkarzem dla każdego zespołu, co łatwo adaptującym się do nowych warunków (liczne gole i asysty już od drugiego meczu w koszulce Wisły). Dla niego - sądzę - selekcjoner złamałby zasadę o tym, że kto chce grać dla Polski, musi zadeklarować się rok przed Euro - analizuje dziennikarz.

Maor Melikson jest wychowankiem izraelskiego Maccabi Jawne. W swoim kraju reprezentował barwy Beitaru Jerozolima, Maccabi Hajfa, Hapoelu Kfar Saba i Hapoelu Be'er Szewa. W tym ostatnim klubie wypatrzyli go skauci Wisły Kraków. Melikson jest zawodnikiem obecnego mistrza Polski od 31 stycznia. W poprzednim sezonie strzelił dla "Białej Gwiazdy" 4 gole w 16 meczach, za co otrzymał nagrodę "Odkrycia Ekstraklasy 2011".

Kto byłby najtrudniejszym rywalem dla Wisły?
Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ