Sport.pl

Euro 2012. UEFA obawia się o bezpieczeństwo kibiców na polskich stadionach

independent.co.uk, wm
12.06.2011 17:34
A A A
Stadion Legii Warszawa

Stadion Legii Warszawa (Fot. Krzysztof Miller / Agencja Gazeta)

Problemy z wej¶ciem na stadion Legii przed towarzyskim meczem Polska - Francja wywołały dyskusję na temat bezpieczeństwa kibiców podczas Euro 2012 - sygnalizuje brytyjski dziennik Independent. Gazeta donosi, że obecni na trybunach oficjele UEFA byli przerażeni organizacj± meczu.

09.06.2011, godzina 21:00

Polska

  • na żywo

Stadion Wojska Polskiego w Warszawie

Francja

Na drugi z towarzyskich meczów Polaków wykupiono komplet biletów. Spotkanie przy Łazienkowskiej miało obejrzeć 31 tysięcy kibiców. Nie wszystkim jednak udało się wej¶ć na stadion.

- Chodziło o bramki, przez które wchodziły głównie osoby z zaproszeniami. Nie wszyscy mieli ze sob± dokumenty tożsamo¶ci i pojawiły się kolejki. Tego jednak, podobnie jak zwyczaju wcze¶niejszego przyjeżdżania na stadion, nie uregulujemy żadnymi przepisami. Ludzie musz± przywykn±ć, że na mecze z tak liczn± widowni±, musz± przyj¶ć odpowiednio wcze¶niej. To kwestia nawyku. Tym bardziej, że we wszystkich komunikatach podkre¶lali¶my, że by unikn±ć korków i zatorów prosimy o odpowiednio wczesne przebycie - wyja¶niała po meczu rzeczniczka PZPN Agnieszka Olejkowska.

Brytyjska prasa nie uznaje tłumaczenia PZPN-u. W relacji czytamy, że fani mieli prawo obawiać się powtórki z Hillsborough, gdzie podczas półfinałowego meczu pucharu Anglii w wyniku przepychanek pod stadionem ¶mierć poniosło 96 osób.

Independent cytuje jednego z kibiców, który tak relacjonował co działo się pod stadionem Legii: "Fani prosili policję i ochronę, by otworzyli bramy, ale ci bezmy¶lnie odwracali wzrok. Zdenerwowani kibice chcieli wej¶ć przez bramki, ale ich bilety nie działały. Ja wszedłem 10 minut przed końcem pierwszej połowy. Widziałem pocieszaj±ce się pary, płacz±ce kobiety, przerażonych ludzi."

Dziennik zaznacza, że mecz nie odbył się na arenie Euro 2012, mimo to sygnalizuje problemy, z jakimi mog± spotkać się kibice podczas turnieju. Obecni na stadionie przedstawiciele UEFA byli "przerażeni organizacj± meczu, a także postaw± policji i ochroniarzy".

Polska - Francja 0:1 (ZDJĘCIA)Smutne 1:0. Francuska prasa po towarzyskim meczu z reprezentacj± Polski  »


Zobacz więcej na temat:

Zobacz także
Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX