Sport.pl

Piłka nożna - terminarz, wyniki »

OSTATNIE
NAJBLIŻSZE
 • Jutro, 18:00
  Podbeskidzie - : - Cracovia
 • Jutro, 20:30
  Korona - : - Piast
 • Sob, 15:30
  Górnik Ł. - : - Ruch

Euro 2012. UEFA obawia się o bezpieczeństwo kibiców na polskich stadionach

independent.co.uk, wm
12.06.2011 , aktualizacja: 12.06.2011 21:23
A A A Drukuj

09.06.2011, godzina 21:00

Polska

 • na żywo

Stadion Wojska Polskiego w Warszawie

Francja

Problemy z wejściem na stadion Legii przed towarzyskim meczem Polska - Francja wywołały dyskusję na temat bezpieczeństwa kibiców podczas Euro 2012 - sygnalizuje brytyjski dziennik Independent. Gazeta donosi, że obecni na trybunach oficjele UEFA byli przerażeni organizacją meczu.
Na drugi z towarzyskich meczów Polaków wykupiono komplet biletów. Spotkanie przy Łazienkowskiej miało obejrzeć 31 tysięcy kibiców. Nie wszystkim jednak udało się wejść na stadion.

- Chodziło o bramki, przez które wchodziły głównie osoby z zaproszeniami. Nie wszyscy mieli ze sobą dokumenty tożsamości i pojawiły się kolejki. Tego jednak, podobnie jak zwyczaju wcześniejszego przyjeżdżania na stadion, nie uregulujemy żadnymi przepisami. Ludzie muszą przywyknąć, że na mecze z tak liczną widownią, muszą przyjść odpowiednio wcześniej. To kwestia nawyku. Tym bardziej, że we wszystkich komunikatach podkreślaliśmy, że by uniknąć korków i zatorów prosimy o odpowiednio wczesne przebycie - wyjaśniała po meczu rzeczniczka PZPN Agnieszka Olejkowska.

Brytyjska prasa nie uznaje tłumaczenia PZPN-u. W relacji czytamy, że fani mieli prawo obawiać się powtórki z Hillsborough, gdzie podczas półfinałowego meczu pucharu Anglii w wyniku przepychanek pod stadionem śmierć poniosło 96 osób.

Independent cytuje jednego z kibiców, który tak relacjonował co działo się pod stadionem Legii: "Fani prosili policję i ochronę, by otworzyli bramy, ale ci bezmyślnie odwracali wzrok. Zdenerwowani kibice chcieli wejść przez bramki, ale ich bilety nie działały. Ja wszedłem 10 minut przed końcem pierwszej połowy. Widziałem pocieszające się pary, płaczące kobiety, przerażonych ludzi."

Dziennik zaznacza, że mecz nie odbył się na arenie Euro 2012, mimo to sygnalizuje problemy, z jakimi mogą spotkać się kibice podczas turnieju. Obecni na stadionie przedstawiciele UEFA byli "przerażeni organizacją meczu, a także postawą policji i ochroniarzy".

Polska - Francja 0:1 (ZDJĘCIA)Smutne 1:0. Francuska prasa po towarzyskim meczu z reprezentacją Polski  »


Zobacz więcej na temat:

 • A czego żeście się spodziewali po wiosce, która milosniktrojki 12.06.11, 19:25

  A czego żeście się spodziewali po wiosce, która uważa się za pępek świata. Ja na zakupy do stolicy jeżdżę, ale do Pragi i Wiednia.»

 • po co dokumenty sprawdzac? hetmanwiechu 12.06.11, 20:31

  u nas na wsi w USA jak ide na impreze, to wszystkie wejscia sa otwarte, bilet skanuje sie elektronicznie, i 30 sekund pozniej jest wpuszczony na obiekt, kupuje popcorn lub hotdoga od »

 • Ważne, że bramkarz Legii dostał mieszkanie szeregowy_agent 12.06.11, 21:35

  Kibice nie są ważni - ważne jest, że bramkarz Legii dostał mieszkanie. Spodobało mu się, to działacze Legii wyrzucili z mieszkania na warszawskim Ursynowie rodzinę z trojgiem dzieci. »