Sport.pl

Chcemy zagrać w wielkim finale - mówi Luis Figo

rb
26.05.2002
A A A
Po 16 latach wreszcie awansowali¶my do najważniejszej imprezy piłkarskiej ¶wiata. To będzie ¶więto nie tylko, mam nadzieję, dla naszych kibiców. Nadzieje i oczekiwania s± wielkie, dlatego nasze odpadnięcie w pierwszej rundzie byłoby katastrof± - mówi Luis Figo w wywiadzie dla www.fifa.com
Najciekawsze wypowiedzi gwiazdy reprezentacji Portugalii z wywiadu, którego udzielił dla www.fifa.com .

O kontuzjowanej kostce:

Jest coraz lepiej. Rehabilitacja przebiega znakomicie, dochodzę do pełnej sprawno¶ci.

O M¦:

Po 16 latach wreszcie awansowali¶my do najważniejszej imprezy piłkarskiej ¶wiata. To będzie ¶więto nie tylko, mam nadzieję, dla naszych kibiców. Nadzieje i oczekiwania s± wielkie, dlatego nasze odpadnięcie w pierwszej rundzie byłoby katastrof±. Chcemy zagrać w wielkim finale, ale najpierw trzeba wyj¶ć z grupy. Potem zobaczymy.

O Korei i USA:

To, że jeste¶my w grupie m.in. z USA i Kore±, gdzie futbol nie jest tak popularny, jak inne sporty, nie ma tak mocnej ligi, jak w Europie, nie oznacza, że czekaj± nas łatwe mecze. Naszym największym atutem s± umiejętno¶ci poszczególnych zawodników. Mamy wybitnych piłkarzy, każdy może być bohaterem. Poza tym rozumiemy się ¶wietnie na boisku, gramy ze sob± od lat.

O faworytach M¦:

Francja, Brazylia, Argentyna, Włochy i Niemcy. Ich największym atutem jest do¶wiadczenie. Graj± w M¦ niemal zawsze, często docieraj± przynajmniej do ćwierćfinału. Wiedz±, jak grać w takim turnieju. Kto będzie gwiazd±? Mam paru kandydatów. Może nasz napastnik, Pedro Pauleta?

Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX