Relacja minuta po minucie

Sobota 26 sierpnia Zabrze ul. Roosevelta g. 17. BRAMKI: 0:1 Grzybowski (65., z podania Podbrożnego), 1:1 Gacek (86., bez asysty). SKŁADY. GÓRNIK: Andrzej Bledzewski - Jacek Wiśniewski (70. Daniel Gacek), Grzegorz Lekki, Robert Kolasa, Rafał Kocyba - Michał Probierz, Tomasz Prasnal, Adam Kompała, Dalibor Możanić (77. Jean Ngody)- Marek Szemoński Ż (64. Daniel Kołodziejski), Piotr Gierczak. ZAGŁĘBIE: Robert Mioduszewski - Nerijus Rius, Dariusz Żuraw Ż, Marcin Adamski - Jacek Manuszewski Ż, Grzegorz Lewandowski (81. Rafał Majka), Zbigniew Grzybowski (90. Enkelejd Dobi), Jarosław Krzyżanowski, Zbigniew Szewczyk - Jerzy Podbrożny, Arkadiusz Klimek Ż Cz. SĘDZIUJE: Jacek Granat (Warszawa). Widzów: 3000. Czerwona kartka: Klimek (druga żółta, 15 min.).

Sobota 26 sierpnia Zabrze ul. Roosevelta g. 17. BRAMKI: 0:1 Grzybowski (65., z podania Podbrożnego), 1:1 Gacek (86., bez asysty). SKŁADY. GÓRNIK: Andrzej Bledzewski - Jacek Wiśniewski (70. Daniel Gacek), Grzegorz Lekki, Robert Kolasa, Rafał Kocyba - Michał Probierz, Tomasz Prasnal, Adam Kompała, Dalibor Możanić (77. Jean Ngody)- Marek Szemoński Ż (64. Daniel Kołodziejski), Piotr Gierczak.

ZAGŁĘBIE: Robert Mioduszewski - Nerijus Rius, Dariusz Żuraw Ż, Marcin Adamski - Jacek Manuszewski Ż, Grzegorz Lewandowski (81. Rafał Majka), Zbigniew Grzybowski (90. Enkelejd Dobi), Jarosław Krzyżanowski, Zbigniew Szewczyk - Jerzy Podbrożny, Arkadiusz Klimek Ż Cz.

SĘDZIUJE: Jacek Granat (Warszawa). Widzów: 3000. Czerwona kartka: Klimek (druga żółta, 15 min.).

- Zespół Zagłębia wyjątkowo nam nie leży - podkreślał przed meczem kapitan Górnika, Michał Probierz. Rzeczywiście: w ostatnich 11 ligowych meczach między tymi drużynami zabrzanie wygrali tylko raz.

W szeregach Górnika brakuje kontuzjowanych: Bonka i Kaondery, na ławce rezerwowych Zagłębia tym razem usiadł Bubnowicz.

Pierwszy gwizdek sędziego - rozpoczyna Górnik.

6 min. - z prawej strony dośrodkowuje Rius - Wiśniewski na róg

10 min. - Prasnal "sam na sam" z Mioduszewskim - piłka przechodzi obok słupka...

11 min. - Probierz niecelnie strzela z dystansu

13 min. - żółta kartka dla Klimka za niesportowe zachowanie

15 min. - kolejny faul Klimka (tym razem na Wiśniewskim) - sędzia Granat pokazuje graczowi Zagłębia czerwoną kartkę!

19 min. - Kompała podaje w pole karne do Szemońskiego - ten strzela nad bramką

19 min. - żółta kartka dla Manuszewskiego (krytyka orzeczeń sędziego)

20 min. - Lewandowski decyduje się na strzał z dystansu - futbolówka mija spojenie słupka i poprzeczki

23 min. - składna akcja zabrzan: Probierz do Prasnala, ten na 10m przed bramkę lubinian, gdzie ... Gierczak przeszkodził w celnym strzale Kompale

26 min. - Możanić centruje z lewej strony, piłka przechodzi wzdłuż linii bramkowej, dopada do niej Szemoński i strzela w boczną siatkę

27 min. - kontra gości: Szewczyk zagrywa z lewej strony do pozostawionego bez opieki w "16" Podbrożnego, po którego uderzeniu piłka trafia w słupek

29 min. - Podbrożny tym razem z dystansu - pewnie broni Bledzewski

30 min. - żółta kartka dla Szemońskiego (za faul na Lewandowskim)

36 min. - groźnie pod bramką Górnika: Manuszewski ogrywa przy bocznej linii pola karnego Możanicia, ale sytuację ratuje odważnym wybiegiem Bledzewski

39 min. - po rogu Grzybowskiego z 8m niecelnie strzela głową Rius

41 min. - po kolejnym rzucie rożnym Grzybowskiego piłka trafia do Podrożnego, który z 16m strzela niecelnie

44 min. - szybkie wyjście zabrzan z własnej połowy: Gierczak wykłada futbolówkę Kompale, który z 20m uderza minimalnie obok celu

45 min. - sędzia dolicza 2 minuty

45 min. - na strzał z 25m decyduje się Gierczak - piłka w niewielkiej odległości mija słupek

PODSUMOWANIE I POŁOWY: Jackowi Wiśniewskiemu udało się wyeliminować z gry Arkadiusza Klimka - na tyle skutecznie, że najlepszy obecnie strzelec ekstraklasy musiał karnie opuścić boisko po pierwszym kwadransie; niestety, ku rozpaczy miejscowych kibiców, przewaga w polu jednego zawodnika była niezauważalna - Górnik starał się atakować, Zagłębie wychodziło z groźnymi kontrami; wydaje się, że remis w tym meczu urządza obie strony.

46 min. - do II połowy drużyny przystępują bez zmian

Początek dość nudny - zdecydowanie więcej przerw po gwizdkach sędziego, niż samej gry

53 min. - Lewandowski z narożnika pola karnego posyła piłkę wysoko nad bramką

54 min. - niejako w odpowiedzi bardzo niecelny strzał Możanicia

56 min. - po rogu Probierza gracze Zagłębia pozwalają na strzał z pola bramkowego Wiśniewskiemu, zmierzającą do siatki piłkę wybija z linii bramkowej Krzyżanowski

60 min. - Prasnal biegnie sam na bramkę Mioduszewskiego, jednak na linii pola karnego rywale odbierają mu piłkę

Coraz bardziej zniecierpliwieni kibice Górnika domagają się zmian

64 min. - zmiana w Górniku: Kołodziejski za Szemońskiego

64 min. - Lewandowski nie ma kłopotów z minięciem Lekkiego, ale z 18m strzela wprost w Bledzewskiego

65 min. - GOL DLA ZAGŁĘBIA! Podbrożny idealnie zagrywa w pole karne do Grzybowskiego, który nie daje szans bramkarzowi Górnika

70 min. - zmiana w Górniku: Gacek za Wiśniewskiego

Lubinianie rozbijają większość akcji gospodarzy już w środku boiska. Zagrania zabrzan coraz częściej kwitowane są śmiechem.

74 min. - żótła kartka dla Żurawia (za faul na Gacku)

77 min. - zmiana w Górniku: Kameruńczyk Ngody za Chorwata Możanicia

79 min. - Probierz w pole karne do Gierczaka, ten natychmiast odgrywa do Kompały, którego strzał z najbliższej odległości broni Mioduszewski

80 min. - kontra gości: trzech lubinian na jednego gracza zabrzan - Lewandowski niedokładnie zagrywa do Żurawia, który przegrywa pojedynek z Bledzewskim

81 min. - zmiana w Zagłębiu: Majka za Lewandowskiego

Wejście na boisko Kameruńczyka ożywiło ataki zabrzan i publiczność.

86 min. - GOL DLA GÓRNIKA! Strzał życia Daniela Gacka: piłka uderzeniu lewą nogą tuż zza linii pola karnego trafia w samo okienko!

88 min. - kontra gości: Bledzewski broni strzał z ostrego kąta Grzybowskiego

90 min. - sędzia dolicza 3 minuty

90 min. - Adamski z rzutu wolnego (około 30 m) strzela minimalnie obok słupka

90 min. - zmiana w Zagłębiu: Albańczyk Dobi za Grzybowskiego

PODSUMOWANIE MECZU: Zabrzanie zdecydowanie za wcześnie, bo już po godzinie gry, uwierzyli w to, że zdobędą w tym meczu punkt. Grający w osłabieniu goście szybko połapali się, o co chodzi gospodarzom i skutecznie ich skontrowali. Gra Górnika zaczęła się układać dopiero po wejściu na boisko debiutującego przed zabrzańską publicznościa Kameruńczyka Ngody`ego. Bramkę na wagę punktu strzelił inny rezerwowy Daniel Gacek.