Liga włoska: 32. kolejka

Inter i Roma potraciły punkty, a ponieważ z szansy skorzystał Juventus, w walce o mistrzostwo Włoch nadal liczą się trzy zespoły. Decydującego o wygranej drużyny z Turynu z Piacenzą gola zdobył Czech Pavel Nedved - dwie minuty przed końcem spotkania.

W drugim kolejnym meczu do siatki trafił Ronaldo. Dzięki niemu do 90. minuty prowadzący w tabeli Inter Mediolan wygrywał na wyjeździe z Chievo Verona. Tak jak w ostatniej chwili jednak zwyciężył Juventus, tak i w ostatniej chwili zwycięstwo straciła drużyna z Mediolanu. Gdyby nie to, na dwie kolejki przed końcem Inter miałby nad Juve trzy punkty przewagi. A tak - ma jeden.

Roma zremisowała na wyjeździe z Milanem. Dwa gole dla Brescii w meczu z Fiorentiną (3:0) zdobył wracający po kontuzji Roberto Baggio (czyżby nie zapomniał o wyjeździe na mundial?). W spotkaniu Lazio z Veroną padło dziewięć bramek. Zespół z Rzymu wygrał tylko 5:4, chociaż prowadził już 5:1.

Po remisie 1:1 na wyjeździe z Torino Lecce zostało zdegradowane. Od czasu, gdy w 1985 roku po raz pierwszy dostało się do elity, spada już po raz piąty. Lecce było jedynym w tym sezonie zespołem z południa Włoch grającym w ekstraklasie. W Serie B duże szanse na awans mają jednak Reggina i Napoli.

Wcześniej do Serie B spadły Fiorentina i Venezia. Czwarty spadkowicz nie jest jeszcze znany.

Wyniki 32. kolejki

CHIEVO - INTER MEDIOLAN 2:2 (1:0): Marazina (42.), Cossato (90.) - Dalmat (46.), Ronaldo (60.).

AC MILAN - AS ROMA 0:0.

PIACENZA - JUVENTUS TURYN 0:1 (0:0): Nedved (88.).

BRESCIA - FIORENTINA 3:0 (1:0): Toni (35.), R. Baggio (74., 88.).

LAZIO RZYM - HELLAS VERONA 5:4 (3:1): Stam (28.), Lopez (31., karny), Stankovic (45., 51.), Crespo (71.) - Frick (9.), Colucci (79.), Cossato (88.), Adailton (90.).

AC PARMA - ATALANTA BERGAMO 1:1 (0:1): Micoud (90.) - Comandini (39., karny).

PERUGIA - BOLOGNA 1:0 (0:0): Ze Maria (51., karny).

AC TORINO - LECCE 1:1 (0:0): Franco (76.) - Popescu (35.).

UDINESE - VENEZIA 1:0 (1:0): Pizarro (30., karny).

1. Inter 32 66 57-30

2. Juventus 32 65 57-23

3. Roma 32 64 52-24

4. Verona 32 51 55-46