Liga Mistrzów. MU i Real awansowały do półfinału

Manchester United z Bayerem Leverkusen i Real Madryt z FC Barceloną zmierzą się w półfinale Ligi Mistrzów. ?Czerwone Diabły? wygrały na Old Trafford z Deportivo la Coruna 3:1, a broniący trofeum piłkarze Bayernu przegrali w Madrycie z Realem 0:2

Manchester United z Bayerem Leverkusen i Real Madryt z FC Barceloną zmierzą się w półfinale Ligi Mistrzów. "Czerwone Diabły" wygrały na Old Trafford z Deportivo la Coruna 3:1, a broniący trofeum piłkarze Bayernu przegrali w Madrycie z Realem 0:2

76 tysięcy widzów na stadionie na Santiago Bernabeu - wśród nich król Hiszpanii Juan Carlos - długo czekało w nerwach na gola, dzięki któremu Real odrobi straty z pierwszego meczu, przegranego w Monachium 1:2. Mimo huraganowych ataków przez 69. minut, świetnym strzałom Zidane'a w spojenie i Solariego oraz fatalnie pudłujących Morientesa i Raula "królewskim" nie pokonać Olivera Kahna. Dopiero Ivan Helguera wykorzystał podanie Roberto Carosa wzdłuż linii bramkowej. Wynik meczu ustalił tuż przed końcem rezerwowy Guti. Hymn klubu odśpiewał zwycięzcom ich inny wielki fan - Placido Domingo.

Przed meczem w specyficzny sposób zachęcił swych piłkarzy do gry wiceprezes Bayernu Karl-Heinz Rummenigge. Ostrzegł zawodników, że jeżeli nie zakwalifikują się do przyszłej edycji Ligi Mistrzów wielu z nich zostanie sprzedana a ich pensje mocno zmniejszone. - Nie mamy już szans na mistrzostwo Niemiec, grozi nam też, że nie zajmiemy w Bundeslidze trzeciego miejsca, premiowanego grą w Champions League (Bawarczycy mają dwa punkty straty do trzeciej w tabeli Schalke 04 - przyp. red.). W tej sytuacji jedyną szansą na grę w elicie będzie obrona tytułu - stwierdził wicemistrz świata z 1986 roku. - W Pucharze UEFA też można zarobić, ale nie takie pieniądze. Nie stać nas będzie na utrzymanie 24 osobowego składu. Niektórzy piłkarze będą więc w Madrycie walczyć o swój byt w klubie - dodał. Kto po środowym meczu dołączy do żegnających się z klubem Carstena Janckera, Alexandra Zicklera i Ciriaco Sforzy?

Do końca wierzyłem w awans, przcież pokazaliśmy w Monachiu, że potrafimy grać do końca. Szkoda straconych szans, np. Elbera, ale Real był drużyną lepszą - przyznał po meczu trener Bawarczyów Ottmar Hitzfeld.

Manchester United pokonał na własnym boisku Deportivo la Coruna 3:1, ale na półfinały Ligi Mistrzów i decydujące mecze o tytuł mistrza Anglii stracił Davida Beckhama. Kapitan został zniesiony z boiska na noszach i odwieziony do szpitala z podejrzeniem pęknięcia stopy. To już jego druga ciężka kontuzja w konfrontacji z Deportivo i kolejne prześwietlenie w ostatnim tygodniu. W ostatniej minucie meczu w la Corunie wjechał mu w nogę Diego Tristan.

- Bardzo się boję, że w jego stopie złamała się kość. To był bardzo, bardzo brzydki faul - stwierdził menedżer MU Alex Ferguson o wślizgu Aldo Duschera w 16 min. spotkania. Sprawca nie dotrwał zresztą do końca meczu - w 75. minucie dostał drugą żółtą kartkę. Goście kończyli spotkanie w dziewiątkę, bowiem z boiska został jeszcze wyrzucony Lionel Scaloni.

Beckhama zastąpił Norweg Ole Gunnar Solskjaer i minutę po wejściu na boisko zdobył dla gospodarzy prowadzenie, a później znów wyprowadził MU na prowadzenie. Do siatki swego przyjaciela z reprezentacji Francji Fabiena Bartheza trafił też Laurent Blanc.

REAL MADRYT - BAYERN MONACHIUM 2:0 (0:0)

Pierwszy mecz 1:2, awans Realu. Widzów 75 tys. Sędziował Stefano Braschi z Włoch

Bramki: Helguera (69.), Guti (85.). Czerwona kartka: Salihamidzic

Real: Cesar - Salgado, Hierro, Helguera, Carlos - Figo, Makelele, Zidane, Solari - Raul, Morientes (81. Guti)

Bayern: Kahn - Kuffour (74. Pizarro), Linke, Kovac, Lizarazu - Hargreaves, Effenberg, Jeremies (84. Fink) - Salihamidzic, Elber, Santa Cruz.

MANCHESTER UNITED - DEPORTIVO LA CORUNA 3:2 (1:1)

Pierwszy mecz 2:0; awans MU. Widzów 65. tys. Sędziował Markus Merk z Niemiec

Bramki: Solskjaer (23. i 56.), Giggs (69.) - Blanc (45. samobójcza), Djalminha (90.)

Czerwone kartki: Scaloni, Duscher

MU: Barthez - G. Neville, Johnsen (36. Brown), Blanc, Silvestre - Beckham (22. Solskjaer), Butt, Veron (73. P. Neville), Giggs, Fortune - van Nistelrooy

Deportivo: Molina - Romero, Naybet, Hector, Scaloni - Djalminha, Fran, Valeron, Sanchez, Duscher - Tristan (71. Pandiani)