Sport.pl

Piłka nożna - terminarz, wyniki »

OSTATNIE
  • 19.05, 20:45
    Bayern 1 : 1 Chelsea
  • 20.05, 17:00
    Ruch Radzionków 4 : 4 Górnik P.
NAJBLIŻSZE
  • Dziś, 22:00
    Athletic B. - : - FC Barcelona
  • Jutro, 17:00
    Polska - : - Słowacja

Ekstraklasa. Chinyama po operacji kolana

borzech, legia.com
2010-02-10 , aktualizacja: 10.02.2010 15:19
A A A Drukuj
7. kolejka. Legia - Lechia 2:0. Takesure Chinyama Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta 7. kolejka. Legia - Lechia 2:0. Takesure Chinyama
Napastnik Legii Warszawa - Takeshure Chinyama przeszedł we wtorek w Austrii zabieg artoskopii kolana. W środę piłkarz ma przejść badania, po których okaże się, kiedy piłkarz będzie mógł opuścić klinikę i powrócić do Polski.
SERWISY
Zabieg rozpoczął się około godziny 19, po jego zakończeniu Chinyama spał przez około dwie godziny. - Długo mnie nie było? - zapytał piłkarz po przebudzeniu. - Koniec operacja. Będzie dobrze! - dodał napastnik.

- Zrobimy wszystko, by doprowadzić staw do pełnej sprawności. To jak długo potrwa rehabilitacja, będzie jednak można wstępnie założyć dopiero po operacji - mówił wcześniej dr Christian Schenk, który wykonał zabieg.

Historia kolana najważniejszego napastnika Legii ciągnie się już prawie rok. W kwietniu podczas treningu stłukł łąkotkę, z tego powodu opuścił dwa spotkania, ale w kończącym rozgrywki meczu z Ruchem Chorzów wszedł na boisko na kwadrans przed końcem i zdobył swojego 18. i 19. gola w sezonie. Dzięki temu wspólnie z Pawłem Brożkiem sięgnął po tytuł króla strzelców.

W czerwcu przeszedł zabieg czyszczenia łąkotki, ale po powrocie z wakacji znów zaczął narzekać na ból w kolanie. Wrócił do gry w piątej kolejce. Po kilku tygodniach okazało się, że przy większym wysiłku w kolanie zbiera się płyn, a napastnik narzeka na ból.

Polonia Warszawa rozgromiona w sparingu w Hiszpanii »


Zobacz więcej na temat:

Podziel się