Puchar Polski: fantastyczny pościg Zagłębia Lubin

Ciekawie było w środowych meczach 1/16 finału Remes Pucharu Polski. Przegrały m.in.Widzew w Sanoku, Zagłębie Sosnowiec w Opalenicy i Korona Kielce w Zabierzowie. Zaglębie Lubin przegrywało już 0:3 i doprowadziło do dogrywki

Kampania wyborcza w PZPN trwa w najlepsze ?

Prawdziwy dreszczowiec zafundowali swoim kibicom piłkarze Zagłębia Lubin. "Miedziowi" przegrywali do przerwy w Jastrzębiu Zdroju 0:2. Gdy tuz po wznowieniu Wawrzyczek strzelił swoja trzecią bramkę w tym meczu. Niewielu sądziło, że GKS może z Pucharu Polski odpaść.

Tymczasem goście w ciągu pół godziny doprowadzili do dogrywki. Najpierw Kędziora wykorzystał rzut karny po faulu na Pawłowskim, potem Zapaśnik i Klofik wykorzystali dwa dośrodkowania i wyrównali stan meczu. Podłamany GKS nie był w stanie przeciwstawić się lubińskiej lokomotywie i w czwartej minucie dogrywki stracił decydującą bramkę. Pawłowski znalazł się z piłka w polu karnym po podaniu Kędziory i ustalił wynik meczu.

Główni faworyci pewnie wygrali swoje mecze, choć Wisła Kraków do przerwy nie potrafiła strzelić bramki rezerwom Lechii. Tym razem trenerski nos nie zawiódł Macieja Skorży. W 63 minucie dokonał podwójnej zmiany. Boisko opuścili Andre Baretto i Grzegorz Kmiecik, a za nich weszli Tomas Jirsak i Paweł Brożek. I już minutę później ta para dała prowadzenie gościom. Brożek wyłożył Czechowi piłkę na 16 metr, a ten nie dał szans bramkarzowi Sobańskiemu. Siedem minut później Brożek sam wykończył podanie Zieńczuka, a w 81 minucie skierował do bramki piłkę otrzymaną od Cantoro.

Ukraina wierzy, że nie zabiorą jej Euro 2012 ?

Z kolei Lech Poznań nie pozostawił złudzeń kto w meczu z Piastem jest lepszy, już w pierwszej połowie. Kibice w Gliwicach obejrzeli przed przerwą bramki Stilicia i Murawskiego, który dobił strzał w słupek Rengifo. Bośniak dołożył drugie trafienie po przerwie, a tuż przed zakończeniem meczu swojego gola zdobył Rengifo.

Przegrała natomiast Arka Gdynia, która na własnym boisku uległa Odrze Wodzisław. Goście objęli prowadzenie w pierwszej połowie. Potem jednak strzelali piłkarze z przeszłością w Legii Warszawa. Najpierw wyrównał Marcin Chmiest, a tuz przed końcem meczu awans dał przyjezdnym Maciej Korzym.

Nie zabrakło niespodzianek. Stal Sanok, która dwa lata temu wygrała w Pucharze Polski z Legią Warszawa, tym razem pogrążyła Widzew Łódź. Kmita Zabierzów rozgromił Koronę Kielce, która do niedawna występowała w ekstraklasie. Dwie bramki w tym spotkaniu zdobył weteran ligowych boisk Jan Cios.

Do największej niespodzianki doszło jednak w Opalenicy. W tym niespełna 10-tysięcznym mieście występujący w pomorsko-wielkopolsko-kujawskiej grupie III (dawnej IV) ligi Promień wygrał z Zagłębiem Sosnowiec, które jeszcze w zeszłym sezonie grało w ekstraklasie. W ostatniej minucie meczu Łukasz Rewers strzałem z 13 metrów wprowadził Promień do 1/8 Pucharu Polski. Strzelec z radości ściągnął koszulkę za co ujrzał żółta kartkę.

Stal Sanok - Widzew Łódź 1:0 (1:0). Bramka: Borowczyk (42.)

Motor Lublin - ŁKS Łódź 0:2 (0:1). Bramki: Biskup (32), Mowlik (61.)

Promień Opalenica - Zagłębie Sosnowiec 1:0 (0:0). Bramka: Rewers (90.)

Warta Poznań - Ruch Chorzów 0:2 (0:0). Bramki: Ćwielong (51.), Zając (75.)

Kmita Zabierzów - Korona Kielce 3:0 (2:0). Bramki: Cios (20., 87.karny), Wasilewski (20.)

GKS Jastrzębie - Zagłębie Lubin 3:4 (3:3, 2:0) Bramki: Wawrzyczek (12., 40., 47) - Kędziora (58.karny), Zapaśnik (62.), Klofik (81.), Pawłowski (94.)

Piast Gliwice - Lech Poznań 0:4 (0:2) Bramki: Stilić (11., 53.), Murawski (22.), Rengifo (90.)

Lechia II Gdańsk - Wisła Kraków 0:3 (0:0) Bramki: Jirsak (64.), Paweł Brożek (71., 82.)

Arka Gdynia - Odra Wodzisław 1:2 (0:1) Bramki: Chmiest (69.) - Szymiczek (32.), Korzym (89.)

Mecz Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok zostanie rozegrany 7 października.