Argentyna remisuje z Paragwajem, Tevez wyrzucony z boiska

Prowadzący w tabeli Paragwaj zremisował na wyjeździe z Argentyną 1:1 w meczu siódmej kolejki eliminacji piłkarskich mistrzostw świata w strefie Ameryki Południowej.

Bardzo słaba Polska zremisowała ze Słowenią ?

Mecz nie zaczął się najlepiej dla faworyzowanej Argentyny. Już po 12 minutach meczu Pragwaj prowadził 1:0 po tym, jak piłkę do własnej bramki skierował Gabriel Heinze. Argentyńczycy wyrównali dopiero w 60 minucie, kiedy Sergio Aguero wykorzystał dokładne podanie Lionela Messiego. Carlos Tevez w 31 minucie za brutalny faul dostał drugą w tym meczu żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną i wyleciał z boiska

Argentyńczycy do ostatnich chwil próbowali strzelić zwycięską bramkę, ale Paragwajczycy świetnie się bronili. Gospodarze mieli wiele okazji do zdobycia gola, ale byli nieskuteczni.

- To był jeden z tych meczów, kiedy wszystko jest nie tak. Podobało mi się jednak jak zagrali moi zawodnicy w drugiej połowie, kiedy graliśmy w dziesiatkę - mówił po meczu trener Argentyny Alfio Basile.

Paragwaj piąty raz z rzędu zremisował z Argentyną w kwalifikacjach do mistrzostw świata. Po raz ostatni przegrali z bardziej utytułowanymi rywalami w 1973 roku. Dzięki remisowi piłkarze Paragwaju utrzymali prowadzenie w tabeli. nad drugą Argentyną mają dwa punkty przewagi.

W innych sobotnich spotkaniach Peru pokonało Wenezuelę 1:0, Kolumbia przegrała z Urugwajem 0:1, a Ekwador zwyciężył Boliwię 3:1. W niedzielę Chile zmierzy się z Brazylią.

Oceny Polaków za mecz ze Słowenią: 1, 1, 1+, 1+... ?