Liga hiszpańska. 11. kolejka

Real Madryt pokonał Barcelonę 2:0. Gole dla królewskiego klubu strzelili Morientes i Figo.

Mecz mógł nieco rozczarować. Znakomitych zagrań i wspaniałych strzałów było niewiele. Goście - mecz odbywał się w Madrycie - zaledwie trzy razy oddali celne strzały na bramkę rywali. Gospodarze byli nieco lepsi, ale najczęściej stawarzali groźne sytuacji w końcówce meczu, gdy Barcelona niemal zapomniała o obronie.

Właśnie w tym czasie gola na 2:0 zdobył Luis Figo, który dwa sezony temu odszedł z Barcelony. Za to został nazwany w stolicy Katalonii Judaszem. Portugalczyk miał więc podwójną satysfakcję.

W sobotę w derby Kraju Basków grający przez pół godziny w osłabieniu piłkarze Athletic Bilbao pokonali Alaves 2:1. Goście mogli awansować (przynajmniej na jeden dzień) na pozycję lidera. To ich rywale jednak od pierwszych minut sprawiali wrażenie bardziej zmotywowanych. I trudno im się dziwić, bo kilkanaście miesięcy temu stracili na rzecz Alaves pozycję najsilniejszego klubu w regionie. Do soboty nie zanosiło się, by mieli ją odzyskać. Tej jesieni jeszcze nie wygrali na własnym stadionie.

Tym razem atakowali bez wytchnienia i jeszcze przed przerwą taktyka ta dała im dwa gole strzelone przez Tiko i Isamela Urzaiza. Goście postanowili wziąć się do odrabiania strat dopiero wtedy, gdy drugą żółtą kartkę dostał Felipe. Dwie minuty po tym incydencie strzelili nawet gola, ale na nic więcej nie było ich stać. Być może dlatego, że w ich zespole po raz pierwszy w sezonie zabrakło ogłoszonego objawieniem Fabrizio Colocciniego (zawieszony za kartki). 19-letni Argentyńczyk nie tylko pewnie kieruje defensywą finalistów Pucharu UEFA, ale jest również postrachem bramkarzy rywali. Strzelił już cztery gole. Jeśli młodzieżowy mistrz świata utrzyma formę, latem przyszłego roku wróci tam, gdzie obrońców ceni się najbardziej - do ligi włoskiej. Alaves wypożyczyło go z AC Milan.

Wyniki 11. kolejki

ATHLETIC BILBAO - ALAVES 2:1 (2:0): Tiko (17.), Urzaiz (22.) - Mocelin (57.)

MALAGA - SEVILLA 1:3 (0:2): Musampa (39., karny.) - Alfaro (5.), Toedtli (56.), Fredi (61.);

VALLADOLID - VILLAREAL 1:0 (1:0): Tote (18.);

BETIS SÉVILLA - REAL SARAGOSSA 0:1 (0:0): Aguado (60.);

VALENCIA - RAYO VALLECANO 2:1 (1:1): Salva (23.), Juan Sanchez (88.) - Peragon (40., karny);

DEPORTIVO LA CORUNA - OSASUNA 5:1 (4:1): Tristan (26., 18.), Donato (37.), Amavisca (39.) Makaay (67.) - Aloisi (8.);

MALLORCA - TENERIFE 2:0 (1:0): Eto'o (38., karny), Soler (90.);

ESPANYOL BARCELONA - REAL SOCIEDAD 1:2 (1:1): Diaz (28.) - Jankauskas (35.), De Pedro (70.);

LAS PALMAS - CELTA VIGO 4:2 (3:1): Schurrer (1.), Tevenet (31.), Ruben (39., 90.) - Jesuli (21.), Mostowoj (59., karny).

REAL MADRYT - FC BARCELONA 2:0 (1:0): Morientes (24.), Figo (90.)

1. Deportivo 11 23 23-12

2. Valencia 11 21 14-8

3. Barcelona 11 19 17-9

4. Celta 11 18 20-12

5. Alaves 11 18 12-7

6. Betis 11 17 13-12

7. Sevilla 11 16 18-15