8. kolejka ligi polskiej: sensacyjne porażki Wisły i Legii

Piłkarze Wisły i Legii ponieśli sensacyjne porażki na własnych boiskach w meczach 8. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Wisła przegrała z KSZO 0:1, a Legia ze Śląskiem 3:4.

KSZO wygrało w Krakowie zasłużenie. Zespół z Ostrowca Świętokrzyskiego lepiej radził sobie na bagnistym boisku. Wisła, preferująca grę szybkimi podaniami z pierwszej piłki, nie miała zbyt wielu atutów w takich warunkach. Jedynego gola zdobył w 68 minucie strzałem głową Wojciech Małocha.

W Warszawie Legia strzeliła rywalom aż trzy gole(Mierzejewski, Karwan, Yahaya), jednak sama straciła aż cztery (Jezierski dwie, Gortowski i Sztylka).

Katastrofalna gra Legii w obronie spowodowała, że po trzech wygranych z rzędu, Legia poniosła bolesną porażkę. A Śląsk wygrał pierwszy mecz po pięciu spotkaniach z rzędu bez zwycięstwa.

W Grodzisku Amica zremisowała 1:1 z Groclinem dzięki golowi w 92 minucie strzelonemu przez Jarosława Bieniuka. W Szczecinie w polskiej ekstraklasie zadebiutował były piłkarz Panathinaikosu Ateny - Igor Sypniewski. W swoim pierwszym meczu strzelił bramkę dla RKS Radomsko. Jego zespół przegrał jednak w Szczecinie z Pogonią 1:2.

Bohaterem meczu został Jerzy Podbrożny. Pomocnik Pogoni najpierw wypracował pierwszą bramkę dla szczecinian, a cztery minut przed końcem spotkania strzelił gola, który dał gospodarzom zwycięstwo. Goście z Radomska kończyli mecz w dziesiątkę, bo czerwoną kartką został ukarany Prokop.