Liverpool pokonał MU w meczu o Tarczę Dobroczynności

Mistrzowie Anglii, piłkarze Manchester United przegrali w tradycyjnym meczu o "Tarczę Dobroczynności" ze zdobywcą Pucharu kraju, FC Liverpool 1:2.Po raz pierwszy mecz o "Charity Shield" rozegrano poza stadionem Wembley i po raz pierwszy pod dachem

Z powodu obfitych opadów deszczu, które od kilku dni występują w Anglii, organizatorzy, za zgodą sędziego i obu drużyn, zdecydowali się na zasunięcie dachu nad Millennium w Cardiff. Dzięki temu spotkanie obejrzało i nie zmokło 77 tys. widzów.

Walijski stadion już po raz trzeci okazał się szczęśliwy dla "The Reds". Wcześniej wygrali tu finał Pucharu Ligi Angielskiej i Pucharu Anglii. Piłkarze z Anfield Road rozpoczęli fantastycznie - już w drugiej minucie kapitan "Czerwonych Diabłów" Roy Keane nieprzepisowo zatrzymywał w polu karnym Danny'ego Murphy'ego i sędzia nakazał rzut karny, który etatowo wykorzystał szkocki, 36-letni pomocnik Gary McAllister.

Mistrzowie Anglii rzucili się do odrabiania strat, ale po kwadransie było już 2:0. Liverpool wyprowadził szybki kontratak, a Fabienowi Barthezowi nie dał szans Michael Owen. Na początku drugiej połowy kontaktowego gola dla MU zdobył kupiony w przerwie letniej za ponad 40 milionów dolarów z PSV Eindhoven holenderski napastnik Ruud van Nistelrooy. Choć piłkarze Alexa Fergusona wściekle atakowali do końca, nie zdołali zmienić wyników meczu.

Na Old Trafford nikt się jednak nie przejął porażką. W trzech ostatnich latach "Czerwone Diabły" trzykrotnie przegrywały walkę o "Tarczę Dobroczynności", ale za to za każdym razem zdobywali później tytuł

mistrzowski tytuł.

FC Liverpool - Manchester United 2:1 (2:0): McAllister (2. karny), Owen (16.) - van Nistelrooy (51.)

Liverpool: Sander Westerveld - Marcus Babbel, Stephan Hanchoz, Sami Hyppia, John Arne Riise (83-Jamie Carragher) - Nick Barmby (72-Igor Biscan), Dietmer Hamann, Gary Mc Allister, Danny Murphy

(72-Patrick Berger) - Michael Owen, Emile Heskey

Manchester United: Fabien Barthez - Dennis Irwin, Gary Neville, Jaap Stam, Michael Silvestre - David Beckham, Roy Keane, Nicky Butt (66-Dwight Yorke), Ryan Giggs - Paul Scholes, Ruud Van Nistelrooy.