Lyon powiększył przewagę

Potężne uderzenie z woleja z 25 metrów Sidneya Govou dało zwycięstwo Lyonowi nad Olympique Marsylia w środowym meczu ligi francuskiej. Mistrz kraju ma już 14 punktów przewagi nad drugim w tabeli Bordeaux.

Wyniki i tabela ligi francuskiej

Po pierwszej połowie meczu z Lyonie zanosiło się na sensację. Po bramce Sariego Lamouchiego goście prowadzili 1:0. W drugiej połowie najpierw wyrównał Portugalczyk Tiago, a gdy do końca meczu pozostało 7 minut zwycięstwo gospodarzom zapewnił Govou, któremu piłkę na strzał wystawił... obrońca z Marsylii Frederic Dehu.

- Nie graliśmy najlepiej jak umiemy, ale stworzyliśmy więcej okazji na bramki i zdobyliśmy w końcu niesamowitą bramkę - powiedział Gerard Houllier, trener Lyonu.

Jednym ze "smaczków" spotkania był pojedynek rywalizujących o miejsce w bramce reprezentacji Francji Gregory'ego Coupeta (Lyon) i Fabiena Bartheza (Marsylia). Mecz oglądał trener Trójkolorowych Raymond Domenech. - To nie był żaden pojedynek - unikał po meczu selekcjoner odpowiedzi na pytanie, kto był lepszy. - Patrzyłem na ich grę i oceniłem w jakiej są formie w tym momencie. Mamy dwóch znakomitych bramkarzy i z nich trzeba będzie dokonać ostatecznego wyboru.

W meczu o drugie miejsce w tabeli zespół Bordeaux pokonał 1:0 Auxerre. Jedynego gola meczu zdobył Alejandro Alonso w 87. min meczu.