Barcelona zremisowała z Valencią

W lidze hiszpańskiej, w meczu mistrzów ostatnich dwóch sezonów, Barcelona zremisowała z Valencią 2:2. Dwie bramki padły po katastrofalnych błędach bramkarzy.

Wyrównaną pierwszą połowę bramką dla gospodarzy zakończył Ludovic Giuly, który wykorzystał świetne podanie Samuela Eto'o. Zaraz po przerwie dwa gole dla Valencii strzelił David Villa - pierwszego z karnego, a drugiego... plecami. To bramkarz Barcy Victor Valdes tak wybił piłkę, że trafił w napastnika gości. W 80. minucie Santiago Canizares wypuścił piłkę z rąk w polu karnym i wyrównał Deco.

W tabeli prowadzi Celta Vigo, która pokonała na wyjeździe Villareal. Cztery kolejne miejsca zajmują niepokonane Getafe, Deportivo, Valencia i Saragossa.

W ostatnim meczu 4. kolejki Real Madryt zagra w czwartek z Athletic Bilbao.

Wyniki 4. kolejki:

BARCELONA - VALENCIA 2:2 (1:0): Giuly (45.), Deco (81.) - Villa (53. karny, 54.)

DEPORTIVO LA CORUNA - BETIS 1:1 (1:1): Tristan (45.+3 karny) - Oliveira (29.)

VILLARREAL - CELTA VIGO 1:2 (0:1): Riquelme (80.) - Baiano (28., 46.)

RACING SANTANDER - ESPANYOL 1:0 (0:0): Antonito (69.)

REAL SOCIEDAD - ATLETICO MADRYT 3:2 (0:2): Kovacevic (56., 90.), Nihat (82.) - Torres (10.), Kezman (20.)

SEVILLA - CADIZ 0:0

MALAGA - ALAVES 0:0

REAL SARAGOSSA - OSASUNA 3:1 (0:0): Milito (51.), Garcia (81.), Savio (83.) - Delporte (90.)

GETAFE - MALLORCA 1:1 (1:0): Gueiza (8.) - Navarro (88.)