21. kolejka ligi hiszpańskiej: Barca ucieka

FC Barcelona rozgromiła na wyjeździe Sevillę 4:0. W jej barwach zadebiutował Demetrio Albertini. Wygrał też Real Madryt - 2:1 na wyjeździe z najsłabszą w lidze Numancią

33-letni włoski piłkarz podpisał kontrakt we wtorek, rozstając się za porozumieniem stron z Atalantą Bergamo. Do Barcelony ściągnął go Frank Rijkaard, z którym razem w latach 90. występował w AC Milan. Albertini wraca do Hiszpanii. W sezonie 2002/03 był zawodnikiem Atletico Madryt.

W Sewilli Albertini wszedł na boisko w drugiej połowie, w której Barca nie dała żadnych szans rywalom. Strzeliła cztery gole, a jednego z nich - już 16. w sezonie - Kameruńczyk Samuel Eto'o, najskuteczniejszy zawodnik Primiera Division. Jedyna rysa, jaka pozostała na zwycięstwie Barcelony, to niepodytkowany rzut karny dla Sevilli w pierwszej połowie, gdy Juliano Belletti zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym. To już trzecia kolejna wygrana Katalończyków.

Sobota

ATLETICO MADRYT - ALBACETE 3:1 (3:1): Torres (20.), Ibagaza (29.), Ibanez (45.) - Franciso (11.)

SEVILLA - BARCELONA 0:4 (0:0): Eto'o (49.), Baptista (55., samob.), Ronaldinho (59.), Giuly (73.)

Niedziela

ESPANYOL - REAL BETIS 2:2 (1:0): de la Pena (28.), Tamudo (81.) - Assuncao (50.), Fernando (87.)

REAL MALLORCA - GETAFE 3:1 (2:1): Garcia (9., 51.), Arango (36.) - Yordi (25.)

OSASUNA - DEPORTIVO CORUNA 1:1 (0:0): Amo (64. samob.) - Sergio (87.)

RACING SANTANDER - LEVANTE 2:2 (1:0): Guerrero (44.), Aganzo (75.) - Nacho (52.), Juanma (60.)

REAL SOCIEDAD - VILLARREAL 0:4 (0:0): Forlan (57., 82.), Riquelme (75.), Jose Mari (90.)

REAL SARAGOSSA - MALAGA 1:0 (1:0): Cani (15.)

NUMANCIA - REAL MADRYT 1:2 (0:0): Miguel (88.) - Beckham (63.), Salgado (88.)

VALENCIA - ATHLETIC BILBAO 2:2 (0:1): Mista (75.), Di Vaio (83.) - Iraola (31. karny), Ezquerro (61.)