Valencia - Leeds w półfinale Ligi Mistrzów

Valencia wygrała 1:0 z Arsenalem i awansowała do półfinału. Spotka się z nim z inną angielską drużyną Leeds United, które wczoraj uległo Deportivo La Coruna 0:2

Na stadionie Mestalla w Walencji bramkę na wagę awansu strzelił John Carew kwadrans przed końcem spotkania. Norweg mógł to uczynić wcześniej co najmniej dwukrotnie na początku meczu. Najpierw spudłował z 11 metrów będąc sam przed Davidem Seamanem, kilka minut później po jego strzale z pola karnego piłka odbiła się rykosztem od Martina Keowna. Bramkarz Arsenalu, choć zamierzał rzucić się w drugi róg w ostatniej chwili zmienił decyzję i wybił piłkę na rzut rożny. Bramkę Carew strzelił w momencie gdy można było zapomnieć że przebywa na boisku, a gra Valencii wskazywała na to, że hiszpański zespół żegna się z LM. Francuz Jocelyn Angloma po jednym z nielicznych ataków pięknie wrzucił piłkę na pole karne. Mierzący 194 cm Norweg wyskoczył ponad Tony Adamsa i strzałem głową pokonał Seamana.

Arsenal został ukarany za to, że w drugiej połowie kiedy zagrał ofensywnie nie potrafił tego wykorzystać. Najbardziej aktywny u "Kanonierów" Thierry Henry był bardzo nieskuteczny. Zawiódł też jego partner w ataku Sylvain Wiltord.

W Hiszpanii przegrało rówież Leeds Utd., ale bez takich jak Arsenal konsekwencji. "Pawie" wygrały bowiem w pierwszym meczu z Deportivo La Coruna 3:0.

Piłkarze mistrza Hiszpanii wierzyli, że można odrobić straty, ale zabrakło im bramki do dogrywki. Mecz ułożył się doskonale dla Deportivo. Pierwszego gola Djalminha strzelił już w 8. minucie z rzutu karnego. Wcześniej Harry Kewell lekko popchnął na polu karnym Victora. Deportivo rzuciło się do ataku. Po strzale Frana piłka trafiła w słupek bramki Nigela Martyna. Pandiani nie wykrzystał sytuacji sam na sam z angielskim bramkarzem. Najlepszej okazji dla Leeds nie wykorzystał najlepszy strzelec drużyny Alan Smith, który po przedryblowaniu Jose Moliny nie trafił piłką do pustej bramki.

Po przerwie piłkarzy Leeds dwukrotnie od straty gola ratowała poprzeczka. Druga bramka dla gospodarzy padła po strzale rezerwowego Diego Tristana w 73. minucie. Ale trzeci gol dla gospodarzy już nie padł.

Valencia - Arsenal 1:0 (0:0): Carew (75.). Sędziował Kim Nielsen (Dania). Widzów 45 tys. Valencia: Canizares - Angloma, Ayala (49. Djukic), Pellegrino, Carboni - Mendieta, Baraja, Vicente, Angulo Ż (67. Aimar) - Carew, Sanchez (73. Zahovic). Arsenal: Seaman - Dixon, Keown Ż , Adams, Cole - Lauren, Vieira, Parlour Ż (46. Ljunberg), Pires (77. Kanu) - Henry, Wiltord. W pierwszym meczu 1:2. Awans Valencii.

Deportivo La Coruna - Leeds Utd. 2:0 (1:0): Djalminha (9. karny), Tristan (73.). Sędziował: M. Braschi (Włochy). Widzów 35 tys. Deportivo: Molina - Manuel Pablo, Donato, Naybet, Romero - Mauro Silva, Victor (62. Diego Tristan), Fran, Djalminha (68. Valeron) - Makaay, Pandiani (79. Turu Flores). Leeds: Martyn Ż - Mills, Ferdinand Ż , Matteo, Harte - Bowyer, Batty, Dacourt, Kewell (76. Bakke) - Smith, Viduka. W pierwszym meczu 0:3. Awans Leeds.

Półfinał Leeds - Valencia 2 i 8 maja. Pierwszy mecz w Leeds.