Polonia Warszawa - Odra Wodzisław 1:0

Osiem żółtych i dwie czerwone kartki pokazał sędzia Jarosław Żyro. Piotr Stokowiec z Polonii został odwieziony do szpitala ze złamanym nosem.

Sprawca kontuzji Stokowca Tomasz Szewczuk nie został ukarany, a wydawało się, że na to zasłużył. Trącił obrońcę Polonii łokciem wcale nieprzypadkowo. Z kolei na wyrost sędzia pokazał już w doliczonym czasie gry czerwoną kartę Marcinowi Krysińskiemu. Obrońca Odry pchnął przy linii bocznej boiska Jacka Kosmalskiego, który nie chciał oddać piłki. Ten upadł jak nieżywy, a sędzia dał się nabrać. Chwilę potem omal nie doszło do bójki między Krysińskim i Igorem Gołaszewskim.

Mecz, choć ostry, nie był jednak przesadnie brutalny. Zawodnicy z Wodzisławia faulowali ponad 40 razy. To dwa razy więcej niż przeciętna ligowa.

- Dla obu drużyn to była walka o życie, pewnie dlatego tak to wyglądało - tłumaczył bramkarz Polonii Jacek Banaszyński.

Jego interwencja z pierwszej połowy w jakimś stopniu rozstrzygnęła o wyniku. W 27. minucie obronił rzut karny wykonywany przez Piotra Rockiego. Wyczekał, aż pomocnik Odry odda strzał, i wypiąstkował piłkę na rzut rożny. Poprzednio Banaszyński obronił "jedenastkę" w czerwcowym meczu Polonii z Górnikiem Polkowice. Był wtedy zawodnikiem zespołu z Polkowic i głównie za postawę w tamtym meczu (Górnik wygrał na Konwiktorskiej 1:0) podpisał kontrakt z drużyną "Czarnych Koszul".

W pierwszej połowie Polonia nie oddała celnego strzału na bramkę Mariusza Pawełka. Męczyła się szczególnie przy rzutach wolnych. Sytuacja się zmieniła, gdy po kontuzji Stokowca na boisko wszedł Dariusz Dźwigała. Po pierwszym jego zagraniu obrońca Wojciech Szymanek strzelił głową gola. Jedynego w tym meczu, choć później Krzysztof Bąk i Adam Cichoń nie wykorzystali sytuacji sam na sam z Pawełkiem, a Kosmalski nie trafił niemal do pustej bramki.