Liga francuska: zwycięstwa zespołów z czołówki

Auxerre w formie. Rywal Amiki w Pucharze UEFA nie przegrał u siebie w tym sezonie, a od 365 minut nie stracił nawet gola.

W sobotę Auxerre pokonało 3:0 Lens. W zespole pokonanych nie było Jacka Bąka, który w środę zszedł z boiska po pierwszej połowie meczu Polska - Walia.

Po zespole z Burgundii w ogóle nie widać, że przed sezonem do Liverpoolu odszedł najlepszy napastnik Djibril Cisse, a do Romy trafił filar obrony Philipe Mexes. Nie widać, bo trener Guy Roux ma niezawodny niemal instynkt do wyszukiwania nowych piłkarzy. Cisse zastąpił Benjani z Zimbabwe, a Mexesa Czech Rene Bolf. Niestety, 2 grudnia Amica gra w Pucharze UEFA z drużyną Roux właśnie w Auxerre.

Wyniki 10. kolejki:

Piątek:

OLYMPIQUE LYON - CAEN 4:0 (3:0): Diarra (11.), Malouda (15.), Essien (33.), Frau (70.)

Sobota:

AJ AUXERRE - RACING LENS 3:0 (1:0): Grichting (24.), Mwaruwari (43.), Violeau (83.)

NANTES - PARIS ST. GERMAIN 1:0 (0:0): Savinaud (90. karny)

METZ - MONACO 1:1 (0:0): Gueye (83.) - Adebayor (57.)

BORDEAUX - ISTRES 2:2 (1:1): Riera (38. karny), Meriem (57.) - Montano (9.), Saifi (62.)

LILLE - BASTIA 2:1 (1:1): Bodmer (4.), Dernis (82.) - Ben Saada (22.)

NICE - TOULOUSE 1:0 (1:0): Jarjat (26.)

SOCHAUX - RENNES 3:0 (1:0): Ilan (25., 60., 76.)

AJ AJACCIO - STRASBOURG 2:2 (0:1): Lucas (47., 74.) - Pagis (28.), Niang (65.)