Liga hiszpańska. 19. kolejka. Figo odchodzi z Realu?

- Nie ważne kto jest mistrzem jesieni, istotne jest kto będzie pierwszy na koniec sezonu - mówi kapitan Realu Madryt Roberto Carlos. ?Królewscy" przegrali w San Sebastian i na półmetku rozgrywek stracili pozycję lidera na rzecz Valencii.

Real, ciągle osłabiony brakiem kontuzjowanego Davida Beckhama, zagrał apatycznie. Sociedad (aktualny wicemistrz kraju) - wręcz przeciwnie - mądrze i zdecydowanie. Kluczem do zwycięstwa okazało się opanowanie środka pola, wyłączenie z gry Zidane'a i odcięcie od podań Raula i Ronaldo. W efekcie, w pierwszej połowie Real nie stworzył groźnej sytuacji, poza kilkoma szybkimi rajdami prawą stroną w wykonaniu Luisa Figo.

Sociedad atakował. Bliski zdobycia prowadzenia jeszcze przed przerwą był Darko Kovacević. W przerwie piłkarze "Królewskich" usłyszeli chyba kilka gorzkich słów od trenera Carlosa Queiroza, bo w ich akcjach pojawiły się w końcu przebłyski logiki. Na bramkę Alberto strzelali kolejno Raul, Zidane i Salgado. Niecelnie. Wydawało się jednak, że Real w końcu się rozkręci. Rozkręcił się jednak głównie Rosjanin Valery Karpin, który w 63 min, po akcji Nihata Kahveciego, strzelił zwycięską bramkę dla Sociedad.

Porażka Realu, przy jednoczesnej wyjazdowej wygranej Valencii z Albacete, zepchnęła Real na drugie miejsce w tabeli.

Na niedzielnej konferencji prasowej kolegów z drużyny bronił David Beckham (prawdopodobnie wróci do gry na spotkanie 20 kolejki z Betisem w Sewilli). - Nie przesadzajcie, nie jest tak źle. Gramy wiele meczów, także w pucharze Hiszpanii i Lidze Mistrzów, więc słabsza forma jest czasem nieunikniona. Przyciśnięty, dodał jednak: - Jeśli nie zaczniemy znów grać tak jak na początku sezonu, to chyba trzeba będzie usiąść i poważnie o tym porozmawiać.

Hiszpanię zelektryzował też wczoraj wywiad jakiego portugalskiej telewizji udzielił Luis Figo. - W Hiszpanii gram już od wielu lat. Osiągnąłem tu wszystko, co było do osiągnięcia. Chciałbym jeszcze spróbować czegoś nowego - powiedział 31-letni Portugalczyk. Prasa zastanawia się już gdzie mógłby trafić. Wymienia się m.in. Manchester Utd., Chelsea, AC Milan, a także Sporting Lisbona, klub z którego w 1995 r. przeszedł do Barcelony. Figo, który ma kontrakt z Realem do 2006 r., wspomniał w wywiadzie, że najbardziej chciałby zakończyć karierę w ojczyźnie. Hiszpańskie media spekulują, że do ewentualnego transferu może dojść już latem.

Wyniki 19 kolejki

ALBACETE - VALENCIA 0:1 (0:1): Lopez (9., karny)

MALLORCA - CELTA VIGO 2:4 (2:1): Bruggink (13., 45., karny) - Ignacio (16.), Jesuli (71.), Luccin (85., karny), Milosević (90.).

REAL SOCIEDAD - REAL MADRYT 1:0 (0:0): Karpin (63.)

MURCIA - ESPANYOL 0:1 (0:1): Rodriguez (11.)

OSASUNA - SEVILLA 1:1 (0:0): Garcia (84.) - Baptista (48.)

VILLARREAL - VALLADOLID 3:1 (1:0): Mari (39.), Victor (72.), Roger (85.) - Makukula (65.)

REAL BETIS - MALAGA 3:0 (1:0): Alfonso (7.), Joaquin (49., 59.)

DEPORTIVO LA CORUNA - RACING SANTANDER 1:1 (1:0): Luque (42.) - Guerrero (79.)

BARCELONA - REAL SARAGOSSA 3:0 (2:0): Saviola (24.), Ronaldinho (45. karny), Xavi (65.)

ATLETICO MADRYT - ATHLETIC BILBAO 3:0 (0:0): Torres (73., 82. karny), Paunovic (90.)