Liga hiszpańska. 16. kolejka. Sześć czerwonych kartek w Barcelonie

Bramka Raula w 85. min dała Realowi Madryt zwycięstwo nad Deportivo la Coruna 2:1 w meczu kolejki. W derby Katalonii sędzia pokazał sześć czerwonych kartek, a Espanyol przegrał z Barceloną 1:3

Na Santiago Bernabeu pierwszą bramkę zdobyło Deportivo, ale kuriozalny błąd arbitra liniowego, który pokazał, że Luque był na spalonym, choć Raul Bravo stał dwa metry za nim, spowodował, że sędzia główny nie uznał gola.

Potem mecz był zacięty, ale w końcówce pierwszej połowy Real osiągnął dużą przewagę i dzięki geniuszowi Zidane'a Ronaldo pokonał Molinę. Bramkarz Deportivo był jednym z bohaterów spotkania, ale po podaniu Zidane'a i strzale Brazylijczyka z bliska nie miał szans na skuteczną interwencję. W drugiej połowie gwiazdy Realu zaczęły grać nonszalancko i w 63. min Sergio podał do Pandianiego, a ten, będąc sam przed Casillasem, strzelił obok niego. Było 1:1.

Piłkarze Realu zdawali się być zupełnie zaskoczeni. Co prawda już trzy minuty po wyrównującym golu Ronaldo był sam na sam z Moliną, ale przegrał pojedynek. Potem królewscy nie mieli okazji do zdobycia gola, aż do zagrania piętą Zidane'a, dośrodkowania Roberto Carlosa i strzału z powietrza Raula. Ta akcja rozstrzygnęła mecz.

Tuż przed końcem Scaloni i Beckham najpierw się faulowali, a potem omal nie pobili. Obaj dostali żółte kartki, a gracz Deportivo odmówił podania ręki Anglikowi.

Wyniki 16. kolejki:

ESPANYOL BARCELONA - FC BARCELONA 1:3 (1:3): Cruyff (8.) - Ronaldinho (10.), Kluivert (21., 35.). Czerwone kartki: de Pena, Soldevilla, Lopo - Espanyol; Marquez, Quaresma, Cocu - Barcelona.

CELTA VIGO - ATLETICO MADRYT 2:2 (2:1): Luccin (36.), Milosevic (41.) - Simeone (16.), Lequi (82.)

VILLARREAL - REAL SOCIEDAD 2:0 (2:0): Riquelme (13.), Anderson (33.)

MALAGA - REAL MALLORCA 3:1 (1:1): Sanz (11.), Duda (72.), Calatayud (90.) - Eto'o (31.)

RACING SANTANDER - OSASUNA 0:0

REAL BETIS - VALENCIA 0:1 (0:1): Juanito (18., samob.)

REAL SARAGOSSA - ALBACETE 0:1 (0:0): Mikel (78.)

VALLADOLID - MURCIA 0:0

REAL MADRYT - DEPORTIVO LA CORUNA 2:1 (1:0): Ronaldo (45.), Raul (85.) - Pandiani (63.)

ATHLETIC BILBAO - SEVILLA 2:1 (2:1): Urzaiz (5.), Yeste (21.) - Baptista (6.)