Sport.pl

El. MŚ 2014. Wyniki losowania grup eliminacyjnych

mk, PAP
30.07.2011 23:26
A A A
Neymar losuje, MŚ 2014

Neymar losuje, MŚ 2014 (Fot. Felipe Dana AP)

Anglia, Czarnogóra, Ukraina, Mołdawia i San Marino będą rywalami reprezentacji Polski w eliminacji piłkarskich mistrzostw świata 2014 roku. Losowanie odbyło się w sobotę w Rio de Janeiro.
Na Starym Kontynencie rywalizacja o 13 miejsc toczyć się będzie w dziewięciu grupach. Bezpośredni awans wywalczą zwycięzcy poszczególnych grup, a osiem najlepszych zespołów spośród tych, które zajmą drugie miejsca w grupach, utworzy cztery pary barażowe. Ich zwycięzcy także awansują do mundialu.

Eliminacje rozpoczną się 7 września 2012 roku, a zakończą 15 października rok później. Baraże zaplanowano na 15 i 19 listopada 2013 roku.

Wyniki losowania:

EUROPA (awansuje 13 zespołów)

grupa A: Chorwacja, Serbia, Belgia, Szkocja, Macedonia, Walia

grupa B: Włochy, Dania, Czechy, Bułgaria, Armenia, Malta

grupa C: Niemcy, Szwecja, Irlandia, Austria, Wyspy Owcze, Kazachstan

grupa D: Holandia, Turcja, Węgry, Rumunia, Estonia, Andora

grupa E: Norwegia, Słowenia, Szwajcaria, Albania, Cypr, Islandia

grupa F: Portugalia, Rosja, Izrael, Irlandia Płn, Azerbejdżan, Luksemburg

grupa G: Grecja, Słowacja, Bośnia i Hercegowina, Litwa, Łotwa, Liechtenstein

grupa H: Anglia, Czarnogóra, Ukraina, Polska, Mołdawia, San Marino

grupa G: Hiszpania, Francja, Białoruś, Gruzja, Finlandia

AFRYKA (awansuje 5 zespołów)

runda 1. (mecz i rewanż)

nr 1 Seszele - Kenia

nr 2 Gwinea-Bissau - Togo

nr 3 Dżibuti - Namibia

nr 4 Mauritius - Liberia

nr 5 Komory - Mozambik

nr 6 Gwinea Równikowa - Madagaskar

nr 7 Somalia - Etiopia

nr 8 Lesotho - Burundi

nr 9 Erytrea - Rwanda

nr 10 Suazi - Demokratyczna Republika Konga

nr 11 Wyspy Świętego Tomasza i Książęca - Kongo

nr 12 Czad - Tanzania

runda 2. (zwycięzcy grup awansują do rundy 3.)

grupa A

RPA

Botswana

Republika Środkowoafrykańska

zwycięzca dwumeczu nr 7

grupa B

Tunezja

Wyspy Zielonego Przylądka

Sierra Leone

zwycięzca dwumeczu nr 6

grupa C

Wybrzeże Kości Słoniowej

Maroko

Gambia

zwycięzca dwumeczu nr 12

grupa D

Ghana

Zambia

Sudan

zwycięzca dwumeczu nr 8

grupa E

Burkina Faso

Gabon

Niger

zwycięzca dwumeczu nr 11

grupa F

Nigeria

Malawi

zwycięzca dwumeczu nr 1

zwycięzca dwumeczu nr 3

grupa G

Egipt

Gwinea

Zimbabwe

zwycięzca dwumeczu nr 5

grupa H

Algieria

Mali

Benin

zwycięzca dwumeczu nr 9

grupa I

Kamerun

Libia

zwycięzca dwumeczu nr 2

zwycięzca dwumeczu nr 10

grupa J

Senegal

Uganda

Angola

zwycięzca dwumeczu nr 4

runda 3 (spośród 10 zwycięzców grup utworzonych zostanie 5 par, które rozegrają dwumecze, zwycięzcy awansują do turnieju głównego MŚ)

AZJA (awansują 4 zespoły, piąty zagra w barażu z przeciwnikiem z Ameryki Południowej)

runda 1. (zwycięzcy i zespoły z 2. miejsc awansują do rundy 2)

grupa A

Chiny

Jordania

Irak

Singapur

grupa B

Korea Południowa

Kuwejt

Zjednoczone Emiraty Arabskie

Liban

grupa C

Japonia

Uzbekistan

Syria

Korea Północna

grupa D

Australia

Arabia Saudyjska

Oman

Tajlandia

grupa E

Iran

Katar

Bahrajn

Indonezja

runda 2 (10 zespołów utworzy 2 grupy - zwycięzcy i zespoły z 2. miejsc uzyskają awans do turnieju głównego MŚ; dwa zespoły z 3. miejsc zagrają dwumecz o awans do barażu, w którym zmierzą się z przedstawicielem z Ameryki Południowej)

STREFA CONCACAF (awansują 3 zespoły, czwarty zagra w barażu z przedstawicielem Oceanii):

runda 2 (zwycięzcy grup awansują do rundy 3)

grupa A

Salwador

Surinam

Kajmany

Dominikana

grupa B

Trynidad i Tobago

Gujana

Barbados

Bermudy

grupa C

Panama

Dominika

Nikaragua

Bahamy

grupa D

Kanada

Saint Kitts i Nevis

Portoryko

Saint Lucia

grupa E

Grenada

Gwatemala

Saint Vincent i Grenadyny

Belize

grupa F

Haiti

Antigua i Barbuda

Curacao

Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych

runda 3 (zwycięzcy i zespoły z 2. miejsc awansują do rundy 4)

grupa A

USA

Jamajka

zwycięzca grupy E

zwycięzca grupy F

grupa B

Meksyk

Kostaryka

zwycięzca grupy A

zwycięzca grupy B

grupa C

Honduras

Kuba

zwycięzca grupy D

zwycięzca grupy C

runda 4 (sześć zespołów utworzy jedną grupę, rozegrają między sobą mecz i rewanż, zespoły z miejsc 1-3 awansują do turnieju głównego MŚ, czwarty zespół zagra w barażu z przedstawicielem ze strefy Oceanii)

OCEANIA (zwycięzca zagra w barażu z przedstawicielem strefy CONCACAF)

runda 1 (zwycięzcy i zespoły z 2. miejsc awansują do rundy 2)

grupa A

Vanuatu

Nowa Kaledonia

zwycięzca preeliminacji

Tahiti

grupa B

Fidżi

Nowa Zelandia

Wyspy Salomona

Papua-Nowa Gwinea

runda 2 (4 zespoły utworzą jedną grupę, rozegrają między sobą mecz i rewanż, zwycięzca zagra w barażu z przedstawicielem ze strefy CONCACAF)

AMERYKA POŁUDNIOWA (awansują 4 zespoły, piąty zagra w barażu z przedstawicielem z Azji)

wszystkie drużyny z kontynentu rywalizują w jednej grupie, oprócz Brazylii (gospodarz turnieju), rozegrają między sobą mecz i rewanż

Kto nie chce Arboledy w kadrze. Lista coraz dłuższa




<b><div style="font-size: 14px;">Czytaj też<a href=" http://www.zczuba.pl/zczuba/1,90960,10034431,Komu_rywala__komu__czyli_losowanie_eliminacji_MS_2014.html"> relację Z Czuba z losowania »</a></div></b>

Zobacz więcej na temat:

Zobacz także
  • Laurent Blanc i reprezentacja Francji MŚ 2014. Blanc: Dlaczego Francja była w drugim koszyku?
  • Losowanie grup eliminacyjnych piłkarskich MŚ. Zico i Jerome Valcke MŚ 2014. Angielskie media: dobre losowanie
  • Andrzej Szarmach, Zbigniew Boniek El. MŚ 2014. Boniek: Trafiliśmy do zdradzieckiej grupy
Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX