Złoty Puchar CONCACAF: Honduras w półfinale. Cały mecz Chaveza. Grali Costly i Diaz

Reprezentacja Hondurasu wyeliminowała Kostarykę i awansowała do półfinału Złotego Pucharu CONCACAF. Mecz rozstrzygnął się dopiero w serii rzutów karnych. Cały mecz w barwach zwycięskiej drużyny rozegrał obrońca Wisły Kraków Osman Chavez.

Masz dla nas temat? Propozycję? Zgłoś to na Facebook.com/Sportpl ?

Po regulaminowym czasie gry na tablicy wyników widniał rezultat 1:1. Honduranie wyszli na prowadzenie w 49. minucie po golu Jerry'ego Bengtsona. Siedem minut później wyrównał Dennis Marshall.

W barwach reprezentacji Hondurasu zagrał Osman Chavez. Obrońca Wisły zaliczył pełny występ. W 81. minucie na boisku pojawił się również Carlos Costly - były gracz GKS-u Bełchatów, który w grupowym spotkaniu przeciwko Grenadzie strzelił trzy gole. Wysoki napastnik wykorzystał jedną z jedenastek w serii rzutów karnych. Na lewej stronie defensywy Kostaryki zagrał Junior Diaz, który w latach 2008-2010 był graczem mistrza Polski.

Największym pechowcem tego meczu był Kostarykańczyk Alvaro Saborio. Piłkarz ten nie wykorzystał dwóch rzutów karnych - najpierw w 78. minucie jego strzał obronił bramkarz Hondurasu Noel Valladares, później, w konkursie jedenastek, piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę.

Honduras zagra w półfinale 23 czerwca z Meksykiem.