Relacja minuta po minucie

Sobota 26 sierpnia, Łódź, al. Piłsudskiego 138. BRAMKI: 0:1 - Grzyb (1). 1:1 - Bogusz (43). 2:1 - Kryger (49). 3:1 - Bogusz (52). SKŁADY. WIDZEW: Marcin Ludwikowski - Daniel Bogusz, Przemysław Urbaniak, Adam Kryger Ż, Maciej Stolarczyk (75. Tomasz Augustyniak) - Rafał Pawlak, Mirosław Szymkowiak, Rafał Kaczmarczyk, Andrius Gedgaudas (46. Chiemeze Chioma) - Marcin Zając Ż (72. Marcin Morawski), Robertas Poskus. RUCH: Jarosław Przewoźnik - Marek Szymiński, Bartłomiej Wilk, Roman Madej, Czesław Wrześniewski (44. Andrzej Myśliwiec) - Wojciech Myszor, Rafał Oprzondek (65. Daniel Kosmel), Marian Janoszka (71. Piotr Żaba), Wojciech Grzyb - Rafał Jarosz, Robert Sierka. SĘDZIOWAŁ: Zbigniew Urbańczyk (Kraków). WIDZÓW: około 1500.

Przed meczem dziennikarze "Gazety" wręczyli Mirosławowi Szymkowiakowi nagrodę dla najlepszego asystenta w poprzednim sezonie.

GOOOOOOL!!! Tuż po rozpoczęciu meczu Grzyb trafił w słupek, a poźniej już skutecznie uderzył do bramki.

Widzew atakuje, ale nic z tego nie wynika. Łodzianom trudno przebić się przez obronę Ruchu.

20 min - po dobrym dośrodkowaniu Szymkowiaka Zając trafia w bramkarza w doskonałej sytuacji. Do tego czasu niewiele działo się na boisku. Spotkanie jest nieciekawe, Widzew próbuje wyrównać, ale gracze z Radzionkowa spisują się bez zarzutu.

26 min - Bogusz strzela obok słupka.

27 min - Pawlak uderzył głową obok bramki, ale w oddaniu strzału przeszkodził mu Zając.

30 min - po strzale Jarosza piłka przeleciała kilka centymetrów od słupka.

Zniecierpliwieni kibice domagają się goli. - Gdzie wasz charakter? - krzyczą w kierunku widzewiaków.

36 min - żółta kartka dla Zająca.

Niewiele dzieje się w Łodzi. Mało interesującej gry, a kibice ziewają z nudów.

GOOOOL! 43 min - po dośrodkowaniu Kaczmarczyka Bogusz strzela głową gola. Widzew grał w tym czasie w przewadze; za boiskiem leżał kontuzjowany Wrześniewski.

44 min - zmiana w Ruchu: kontuzjowanego Wrześniewskiego zastępuje Myśliwiec.

Sędzia doliczył trzy minuty dodatkowego czasu gry.

45 min - Bogusz kopnął obok słupka.

45 min - Kryger powtórzył wyczyn kolegi.

PODSUMOWANIE PIERWSZEJ POŁOWY: Nie jest to interesujące spotkanie, ale wynika to przede wszystkim z tego, że Widzew atakuje, a wszyscy piłkarze Ruchu stoją na własnej połowie i wybijają łodzian z uderzenia.

46 min - zmiana w Widzewie: Gedgaudasa zastąpił Chioma.

GOOOOL! 49 min - strzał Zająca wybija na róg Przewoźnik. Ale już po kornerze Kryger pokonał bramkarza strzałem z około 30 metrów.

GOOOOL! 52 min - w podobny sposób, jak Kryger, trzecią bramkę zdobył Bogusz.

58 min - żółta kartka dla Krygera.

62 min - Pawlak z bliska nie pokonał Przewoźnika.

65 min - po strzale Poskusa piłka przeleciała nad poprzeczką.

65 min - zmiana w Ruchu: za Oprzondka wchodzi Kosmel.

71 min - zmiana w Ruchu: za Janoszkę wchodzi Żaba.

72 min - zmiana w Widzewie: za Zająca wchodzi Morawski.

75 min - zmiana w Widzewie: za Stolarczyka wchodzi Augustyniak.

77 min - Morawski uderzył obok słupka.

90 min - do końca meczu już nic się nie wydarzyło