Relacja minuta po minucie

Sobota 12 sierpnia, 18.00, Łódź, al. Piłsudskiego 138. SKŁADY. WIDZEW: Marcin Ludwikowski - Daniel Bogusz Ż, Przemysław Urbaniak, Adam Kryger (69. Michał Stasiak), Maciej Stolarczyk - Rafał Pawlak, Mirosław Szymkowiak, Rafał Kaczmarczyk, Andrzej Michalczuk - Robertas Poskus (88. Marcin Morawski), Marcin Zając. LEGIA: Zbigniew Robakiewicz - Maciej Murawski Ż CZ, Jacek Zieliński Ż, Rafał Siadaczka - Marinho Giuliano (80. Sylwester Czereszewski), Adam Majewski, Mariusz Piekarski, Marcin Mięciel, Radosław Wróblewski (77. Tomasz Sokołowski I Ż) - Bartosz Karwan Ż, Marek Citko. SĘDZIUJE: Robert Małek (Katowice). WIDZÓW: 12 tys.

Łódzcy kibice gorąco przywitali trenera Legii Franciszka Smudę. Sympatią łódzkich fanów nie cieszy się za to Marek Citko wygwizdywany przy każdym kontakcie z piłką.

6 min - po akcji Citki strzał Wróblewskiego blokują obrońcy.

Rzuty rożne - 1:1.

Obie drużyny grają dość asekuracyjnie, rzadko decydują się na akcje ofensywne.

11 min - do długiego podania Kaczmarczyka nie doszedł Zając uprzedzony przez Robakiewicza.

14 min - po dośrodkowaniu Siadaczki z rzutu wolnego Citko uderza obok słupka.

16 min - żółta kartka dla Karwana za faul na Krygerze.

22 min - Piekarski z ponad 30 m strzela w słupek. Chwilę później Mięciel uderza nad poprzeczką po dośrodkowaniu Siadaczki.

27 min - po dośrodkowaniu Szymkowiaka Bogusz nie sięgnął piłki, a po strzale Stolarczyka piłka poszybowała nad poprzeczką.

30 min - Szymkowiak dostrzegł wychodzącego na pozycje Zająca, ale Murawski okazał się szybszy od łódzkiego napastnika.

44 min - niecelne uderzenie Piekarskiego.

PODSUMOWANIE I POŁOWY: Mecz jak dotąd nie zaspokoił oczekiwań kibiców. Spotkanie wyrównane, z niewielka liczba akcji, które mogły zakończyć się golem. Nie brakuje walki, obie drużyny próbują wykorzystać swoje atuty: Legia - umiejętność gry z kontry, Widzew - stałe fragmenty.

47 min - żółta kartka dla Murawskiego za faul na Stolarczyku.

51 min - kolejny niecelny strzał Piekarskiego.

52 min - Michalczuk strzela do bramki, sędzia nie uznaje gola. Wcześniej na pozycji spalonej był Poskus.

58 min - po doskonałym długim podaniu Kaczmarczyka Szymkowiak przewrócił się w polu karnym. Sędzia słusznie nie odgwizdał "jedenastki".

61 min - po akcji Zająca Poskus strzela obok słupka.

62 min - żółta kartka dla Bogusza za faul na Wróblewskim.

68 min - żółta kartka dla Zielińskiego za faul na Poskusie. Szymkowiak strzela z rzutu wolnego w słupek.

69 min - zmiana w Widzewie: za Krygera wchodzi Stasiak.

77 min - Stasiak strzela głową do bramki, ale był na pozycji spalonej.

77 min - zmiana w Legii: za Wróblewskiego wchodzi Sokołowski.

80 min - strzał Bogusza broni Robakiewicz.

80 min - żółta kartka dla Sokołowskiego za faul na Pawlaku.

80 min - zmiana w Legii: za Giuliano wchodzi Czereszewski.

83 min - druga żółta kartka dla Murawskiego za faul na Stasiaku. Obrońca Legii zostaje wyrzucony z boiska.

88 min - zmiana w Widzewie: za Poskusa wchodzi Morawski.

90 min - po strzale Kaczmarczyka piłka odbiła się od poprzeczki.

Koniec meczu.

PODSUMOWANIE MECZU: O ile we wcześniejszych meczach z Legią widzewiacy mieli dużo szczęcia, tak w sobotę sprzyjało on drużynie z Warszawy. M.in. po strzałach gospodarzy w słupek i poprzeczkę. Jak zwykle nie brakowało walki, kibice nie doczekali się tylko goli.