Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ostatnia kolejka w piłkarskiej II lidze

W ostatniej kolejce drugoligowego sezonu wygrały swoje mecze Ruch Radzionków, Zagłębie Sosnowiec i GKS Jastrzębie.
Wygrana jastrzębian w Łowiczu nie miała żadnego znaczenia jeśli chodzi o utrzymanie, bo przed meczem ich strata do ostatniego bezpiecznego miejsca wynosiła cztery punkty.

Grupa zachodnia

Ruch Radzionków 3 (1)

Miedź Legnica 1 (1)

Bramki: 0:1 Musiałowski (21.), 1:1 Suker (38.), 2:1 Matus (56.), 3:1 Trzcionka (84.)

Ruch: Kiełpin - Farkas, Rzepka, Zioło, Kowalski - Foszmańczyk, Paweł Giel, Gierczak (66. Dziewulski) - Suker (60. Jarka), Gielza (55. Matus), Piotr Giel (75.Trzcionka)

Miedź: Stamenković - Pilarski Ż, Kucharzak, Cisse, Żółtowski Ż - Orłowski (77.Zieliński), Bakrac (44. Gawlik), Spaczyński (63. Dorobek), Łysak (56. Ochota) - Musiałowski, Garuch

Sędziował: Rafał Sawicki (Tarnobrzeg).

Widzów: 1 200



Zagłębie Sosnowiec 1 (0)

Czarni Żagań 0

Bramka: 1:0 Filipowicz (83.).



Nielba Wągrowiec 4 (0)

GKS Tychy 1 (0)

Bramki: 0:1 Nowak (61.), 1:1 Sarbinowski (65.), 2:1 Leśniewski (68.), 3:1 Gryszczyński (71.), Halaburda (82.).



W pozostałych meczach:

Górnik Polkowice - Ślęza Wrocław 3:1 (2:1): Wacławczyk (38.), Piotrowski (41.), Grzybowski (71. karny) - Szymański (14. samobójcza);

Zawisza Bydgoszcz - Polonia Słubice 1:1 (0:1): Sobczak (53.) - Posmyk (17.);

Olimpia Grudziądz - Tur Turek 1:1 (1:0): Ruszkul (20.) - Hirsz (68.);

Jarota Jarocin - Raków Częstochowa 0:0,

Bałtyk Gdynia - Unia Janikowo 0:4 (0:0): Hulisz (47.), Dettlaff (83. karny), Mądrzejewski (89.), Krzywicki (90. + 5.);

Lechia Zielona Góra - Elana Toruń 0:1 (0:1): Grube (19.).



Tabela końcowa:

1. Radzionków347661:25
2. Polkowice346856:31
3. Zagłębie346244:21
4. Zawisza345954:30
5. Wągrowiec345548:38
6. Grudziądz345344:40
7. Jarocin344842:39
8. GKS Tychy344840:41
9. Czarni344746:42
10. Raków344538:31
11. Bałtyk344144:38
12. Słubice343931:47
13. Zielona Góra343633:54
14. Tur343527:36
15. Miedź343533:58
16. Elana343431:47
17. Janikowo343344:72
18. Ślęza342230:56
Awans: Ruch Radzionków i Górnik Polkowice.

Spadek: Ślęza Wrocław i Unia Janikowo.

Grupa wschodnia

Pelikan Łowicz 0

GKS Jastrzębie 1 (1)

Bramka: 0:1 B. Kopacz (13.)

W pozostałych meczach: LKS Nieciecza - Concordia Piotrków Trybunalski 2:1, Kolejarz Stróże - Start Otwock 2:2, Olimpia Elbląg - Okocimski KS Brzesko 3:1, Resovia Rzeszów - Wigry Suwałki 3:2, Świt Nowy Dwór Mazowiecki - OKS 1945 Olsztyn 2:0, Ruch Wysokie Mazowieckie - Sokół Aleksandrów Łódzki 2:1, Przebój Wolbrom - Stal Rzeszów 1:6, Hetman Zamość - Jeziorak Iława 0:3 (walkower).



Tabela końcowa:

1. Nieciecza347256:21
2. Stróże346153:35
3. Resovia346051:25
4. Okocimski345946:42
5. Otwock345944:33
6. Świt345857:46
7. Wysokie Maz.345653:36
8. Suwałki345656:34
9. Jeziorak345137:27
10. Pelikan344539:36
11. Elbląg344545:53
12. Stal Rz.344247:49
13. Olsztyn343936:44
14. Jastrzębie343843:50
15. Piotrków Tr.343434:49
16. Aleksandrów Ł.343429:43
17. Wolbrom342035:83
18. Hetman341620:84
Awans: LKS Nieciecza i Kolejarz Stróże.

Spadek: Hetman Zamość, Przebój Wolbrom, Sokół Aleksandrów Łódzki, Concordia Piotrków Trybunalski, GKS Jastrzębie i OKS 1945 Olsztyn.