Liga włoska. 9. kolejka

Po dwóch latach Ronaldo wrócił na boiska Serie A. Nie minął nawet kwadrans, kiedy doznał kontuzji i został zmieniony. Mimo remisu z Venezią liderem pozostało Chievo

Kibice Interu mogli przeżyć deja vu. Ostatni mecz w lidze włoskiej Brazylijczyk rozegrał w listopadzie 1999 roku właśnie przeciwko Lecce. Strzelił gola, ale również nie dotrwał do końca. Wtedy zaczęły się jego kłopoty z lewym kolanem. Leczył je pięć miesięcy. W pierwszym meczu po przerwie, wiosną 2000 roku przeciw Lazio, wytrzymał tylko sześć minut. W sobotę grał 14 minut, zdążył trzykrotnie dotknąć piłki. Na szczęście według lekarzy tym razem "tylko" naciągnął mięsień, w dodatku zdrowszej prawej nogi. Inter wygrał 2:0 i już tylko dwa punkty traci do Chievo, które bezbramkowo zremisowało z Venezią.

Piłkarze beniaminka robią taką furorę, że aktorka i reżyserka Claudia Mori w oparciu o ich wyczyny chce nakręcić film "o współczesnym kopciuszku z Werony". W sobotę przyszli bohaterowie ekranu po raz pierwszy znaleźli się w nowej roli - faworytów. I chyba nie czuli się w niej najlepiej. Choć trener Luigi del Neri mówił, że jego piłkarzom "chyba jako jedynym w Serie A nigdy nie brakuje motywacji", w meczu z ostatnią drużyną w tabeli tylko dwukrotnie zagrozili bramce rywali. A przecież dotychczas byli najskuteczniejszym zespołem w lidze. Inna sprawa, że pozostający bez zwycięstwa gospodarze urywają punkty tylko faworytom - wcześniej udało się im to w pojedynku z Milanem.

WYNIKI 9. KOLEJKI:

VENEZIA - CHIEVO 0:0;

ATALANTA - AS ROMA 1:1 (0:0): Doni (74., karny) - Assuncao (53.);

BOLOGNA - FIORENTINA 3:2 (3:2): Fresi (14., 19.), Zauli (32.) - Ganz (17.), Vanoli (28.);

INTER - LECCE 2:0 (2:0): Kallon (35.), di Biagio (42.);

LAZIO - BRESCIA 5:0 (3:0): Crespo (6., 32., 75.), S. Inzaghi (39.), Stanković (60.);

PARMA - PERUGIA 2:1 (1:0): Di Vaio (18., 89.) - Vryzas (69.);

PIACENZA - UDINESE 1:2 (0:1): Hubner (55., karny) - Di Michele (23.), Muzzi (57., karny);

VERONA - JUVENTUS 2:2 (1:0): Tudor (77.), Trezeguet (89.) - Colucci (10.), Camoranesi (61.).

TORINO - AC MILAN 1:0 (1:0): Lucarelli (27.).

1. Chievo 9 20 18-8

2. Inter 9 18 15-9

3. Bologna 9 17 7-5

4. Roma 9 16 14-7

5. Milan 9 15 17-12

6. Juventus 9 14 14-9

7. Verona 9 13 11-9