Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Prognozy "Gazety" przed 13. kolejką I ligi

W najciekawszym meczu grupy A Odra Wodzisła będze podejmować Polonię Warszawa.
GRUPA A

Zagłębie - Wisła

(4. miejsce w tabeli/17 pkt.) - (3./22 pkt.)

Mecz w piątek o 14.30.

Nietypowy dzień, nietypowa godzina rozgrywania tego meczu spowodowana jest wtorkowym rewanżowym meczem Wisły w II rundzie Pucharu UEFA z Interem Mediolan. Czy zespołowi Franciszka Smudy uda się zmobilizować na grę z Zagłębiem? Będzie trudno. Dlaczego? Bo będą myśleć o Interze, no i zapewnili sobie awans do pierwszej czwórki. A lubinianie grają o wszystko. Jeśli zwyciężą, będą prawie, prawie w grupie mistrzowskiej. No i będą chcieli zrehabilitować się za 0:4 z Polonią i 0:4 z Wisłą w Krakowie.

W poprzedniej rundzie 0:4: Żurawski (karny), Niciński 2, Szymkowiak. Typ "Gazety": X.

GKS - Górnik

(5./15 pkt.) - (7./10 pkt.)

Mecz w piątek o 19 (transmisja w Canal+)

Derby Śląska. Górnik walczy już tylko o prestiż. GKS jeszcze ma szanse na wyprzedzenie Zagłębia i zmartwienia o utrzymaniu w lidze odłożyć przynajmniej na pół roku. Spokój się przyda, bo z drużyny odejdzie kilku zawodników. Numerem jeden na liście "odchodzących" jest Tomasz Moskała. Kierunek: Kraków (Wisła) lub Warszawa (Legia). Zabrzan także czekają ciężkie miesiące... Trudno będzie się utrzymać.

W poprzedniej rundzie 1:1: Moskała - Wróbel. Typ "Gazety": 1.

Odra - Polonia

(1./25 pkt.) - (2./22 pkt.)

Mecz w sobotę o 15.

Mecz chyba o mistrzostwo jesieni w grupie A. Odra na swoim boisku ma kapitalny bilans: sześć zwycięstw, zero porażek i remisów. Ale każda passa musi się kiedyś skończyć... Ciekawe, czym tym razem zaskoczą kibiców i telewidzów podopieczni Ryszarda Wieczorka? Był lajkonik, czerwone włosy, orkiestra i strzelanie z karabinu. Tak manifestowali radość po zdobyciu bramek. Poloniści zagrają w Wodzisławiu ogoleni na "zero". Tyle właśnie, mniej więcej, pieniędzy otrzymują od jakiegoś czasu od swojego prezesa Janusza Romanowskiego.

W poprzedniej rundzie 2:2: Sosin 2 - Bykowski 2. Typ "Gazety": 12.

Widzew - KSZO

(8./10 pkt.) - (6./14 pkt.)

Mecz w sobotę o 17.30.

Za pół roku mecz tych zespołów może mieć decydujące znaczenie w walce o pozostanie w lidze. W obu zespołach zdążono już zmienić trenerów. Nowe "miotły" - Józef Antoniak w KSZO i Dariusz Wdowczyk w Widzewie - niczym wielkim jeszcze się nie wyróżniły. Ale rozliczeni zostaną po sezonie.

W poprzedniej rundzie 0:3: Żelazowski, Małocha, Popiela. Typ "Gazety": 1.

GRUPA B

Śląsk - Ruch

(5./15 pkt.) - (4./18 pkt.)

Mecz w sobotę o 14.45

Mecz o wszystko dla obu drużyn. Śląsk musi wygrać, jeśli marzy o pierwszej czwórce. Tydzień temu podczas meczu z Pogonią doszło jednak we Wrocławiu do zamieszek. W efekcie na klub posypały się kary, m.in. zamknięto stadion. Czy w tej sytuacji podopieczni Petera Nemca będą w stanie się zmobilizować? No i najważniejsze pytanie dotyczące tego meczu: czy Mariusz Śrutwa strzeli 96. gola w ekstraklasie?

W poprzedniej rundzie 2:2: Szewczyk, Naskręt - Bizacki, Śrutwa. Typ "Gazety": 12.

Dyskobolia - Pogoń

(7./11 pkt.) - (1./24 pkt.)

Mecz w sobotę o 14.30.

We wszystkich podsumowaniach pierwszej rundy zdecydowanym zwycięzcą klasyfikacji "największe rozczarowanie" będzie zespół z Grodziska. Prezes Drzymała zapewnia piłkarzom wszystko, nie brakuje tam ptasiego mleka. Nie ma tylko wyników. W Pogoni odwrotnie. Brakuje wszystkiego, a na razie są wyniki. Ale zespół powoli się rozpada. Po transferze Dariusza Gęsiora do Amiki oraz wyjeździe Dariusza Dźwigały i Radosława Majdana do Turcji w kolejce do zmiany klubu czekają m.in. Jerzy Podbrożny, Paweł Drumlak i Kazimierz Węgrzyn.

W poprzedniej rundzie 0:1: Dźwigała. Typ "Gazety": 1

Amica - Radomsko

(3./20 pkt.) - (6./13 pkt.)

Mecz w sobotę o 17.

Początek rundy wronczanie mieli rewelacyjny. Szli jak burza, wygrywali mecz za meczem. Od kilku tygodni maszyna się zacięła. Skończyły się zwycięstwa, zaczęły porażki i remisy. O awans do czołowej ósemki we Wronkach nie muszą się martwić. Ale co więcej? Nikt już, a tak było na początku sezonu, nie mówi o mistrzostwie Polski. W Radomsku wciąż znakomicie spisuje się Igor Sypniewski. Gol we Wronkach może przyspieszyć nie tylko transfer do zagranicznego klubu, ale również powołanie do reprezentacji na mecz z Kamerunem.

W poprzedniej rundzie 2:2: Dawidowski, Kukiełka - Kalita, Kowalczyk. Typ "Gazety": 1

Legia - Stomil

(2./21 pkt.) - (8./9 pkt.)

Mecz w sobotę o 17.

To głównie dzięki wygranej w Olsztynie Legia jest najskuteczniejszym zespołem polskiej ekstraklasy. Niech jednak podopieczni Dragomira Okuki nie nastawiają się, że w Warszawie będzie tak łatwo jak na Mazurach. Stomil od początku będzie marzył o remisie. I z każdą minutą będzie bliżej celu... Dla legionistów to będzie mecz do pierwszej bramki. Im szybciej strzelą, tym więcej sił zachowają na rewanż w Valencii.

W poprzedniej rundzie 1:6: Lenart - Kucharski 2, Svitlica 2, Majewski, Karwan. Typ "Gazety": 1