10. kolejka ligi polskiej: Legia zremisowała z Ruchem

W 10. kolejce I ligi nie popisały się drużyny warszawskie. Polonia przegrała w Katowicach 0:2, a Legia zremisowała na własnym boisku z Ruchem Chorzów.

Po dwóch porażkach wreszcie zwycięstwo odniosła Wisła Kraków, która po pokonaniu Widzewa Łódź wróciła na pierwsze miejsce w grupie A.

Prawdziwy horror przeżyli kibice w Lubinie, gdzie w meczu Zagłębie - KSZO prowadzenie zmieniało co chwila. Piłkarze zdobyli aż 7 goli, a wygrało Zagłębie 4:3. Bohaterem meczu został Ireneusz Kowalski, który zwycięską bramkę dla gospodarzy zdobył w 84. minucie strzałem z rzutu wolnego z odległości 25 metrów.

W Grodzisku Groclin niespodziewanie przegrał z Radomskiem 0:2. Napastnik gości Igor Sypniewski co chwila ośmieszał obrońców Groclinu . "Lorens do domu!" - krzyczeli miejscowi kibice do schodzącego trenera Groclinu. Kto wie, czy dni szkoleniowca Dyskobolii nie są w tym klubie policzone. Wszak Groclin ma coraz mniejsze szanse na awans do czołowej czwórki, m.in. kosztem RKS Radomsko.

Po dobrym meczu w Szczecinie Pogoń pokonała Amikę 3:1.

Fatalnie w Olsztynie wypadł nieźle spisujący się ostatnio Śląsk, który przegrał ze Stomilem 1:3, honorowego gola strzelając dopiero w 84. minucie.

WYNIKI:

Grupa A

Górnik Zabrze - Odra Wodzisław 1:3 (0:1).

Bramka: dla Górnika - Stanisław Wróbel (86); dla Odry - Marcin Malinowski (14), Paweł Sibik (63-karny), Michał Chałbiński (73-głową). Żółte kartki: Michał Wróbel (Górnik); Piotr Rocki, Paweł Sibik (Odra). Sędziował Antoni Fijarczyk (Stalowa Wola). Widzów 1650.

Sobota:

Zagłębie Lubin - KSZO Ostrowiec 4:3 (2:1).

Bramki: dla Zagłębia - Ireneusz Kowalski dwie (35, 84) Edward Cecot (3), Tomasz Romaniuk (74-karny) ; dla KSZO - Tomasz Żelazowski dwie (7, 53), Rafał Lasocki (60). Żółte kartki: Marcin Adamski (Zagłębie), Zbigniew Kowalski, Wojciech Małocha, Sergio Batata (KSZO). Czerwona kartka: Przemysław Cichoń (KSZO) - 84 minuta za faul taktyczny na Bogusławie Lizaku. Sędziował: Robert Małek (Katowice). Widzów ok. 2000.

Wisła Kraków - Widzew Łódź 2:0 (0:0).

Bramka: Olgierd Moskalewicz (77-wolny), Maciej Żurawski (90). Żółte kartki: Marcin Baszczyński, Maciej Żurawski, Kalu Uche (Wisła), Sławomir Rutka oraz Patryk Rachwał (Widzew). Sędziował Mirosław Ryszka (Warszawa). Widzów 7000.

GKS Katowice - Polonia Warszawa 2:0 (2:0).

Bramki: Krzysztof Gajtkowski (13-głową), Tomasz Moskała (15). Żółte kartki: Krzysztof Sadzawicki, Mirosław Widuch, Jacek Kowalczyk (GKS), Tomas Żvirgżdauskas, Marcin Kuś, Mateusz Bartczak, Rafał Ruta (Polonia). Sędziował Tomasz Mikulski (Lublin). Widzów 2000.

Grupa B

Pogoń Szczecin - Amica Wronki 3:1 (2:0).

Bramki: dla Pogoni - Maciej Stolarczyk (10), Veselin Djoković (41), Robert Dymkowski (81); dla Amiki - Grzegorz Król (69). Żółte kartki: Leszek Pokładowski (Pogoń); Marek Bajor, Mariusz Kukiełka (Amica). Sędziował: Piotr Święs (Katowice). Widzów ok. 2500.

Groclin Dyskobolia Grodzisk - RKS Fameg Radomsko 0:2 (0:0).

Bramki: Igor Sypniewski (66), Marcin Folc (84). Żółta kartka: Tomasz Borkowski (Radomsko). Czerwona kartka: Odartey Lamptey (Groclin) - 75 minuta za faul. Sędziował: Piotr Kotos (Wrocław). Widzów ok. 1300

Stomil Olsztyn - Śląsk Wrocław 3:1 (1:0).

Bramki: dla Stomilu - Piotr Bajera (26), Abel Salami (64), Marcin Szulik (67); dla Śląska - Dariusz Filipczak (84). Żółte kartki: Artur Januszewski, Łukasz Kościuczuk i Paweł Holc (Stomil), Krzysztof Szewczyk (Śląsk). Sędziował: Krzysztof Zdunek (Łódź). Widzów 3500.

Legia Warszawa - Ruch Chorzów 1:1 (1:1).

Bramki: dla Legii - Bartosz Karwan (16); dla Ruchu - Krzysztof Bizacki (27). Żółte kartki: Aleksandar Vuković (Legia), Marek Matuszek, Mariusz Śrutwa, Damian Gorawski, Marek Wleciałowski (Ruch). Sędziował: Grzegorz Kasperkowicz (Poznań). Widzów ok. 5000.

1. Pogoń 18, 13-11

2. Amica 18, 18-13

3. Legia 17, 23-12

4. Śląsk 14, 19-19

5. Radomsko 12, 9-10

6. Ruch 12, 10-15

7. Groclin 11, 14-17

8. Stomil 8, 10-19