Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Sylwetka Hectora Cupera - trenera Interu Mediolan

Hector Cuper jeszcze w maju prowadził CF Valencię w finale Ligi Mistrzów. Teraz trenuje piłkarzy Interu Mediolan. Oba te kluby spotkają się z polskimi zespołami w drugiej rundzie Pucharu UEFA.
Hector Raul Cuper urodził się 16 listopada 1955 roku w Chabas, małym miasteczku w prowincji Santa Fé w Argentynie. Przez wiele lat grał jako obrońca w zespole Ferrocarril Oeste, z którym pod wodzą Carlosa Timoteo Griguola zdobył dwukrotnie mistrzostwo kraju (1982 i 1989 r.). To pozwoliło Cuperowi zagrać w reprezentacji Argentyny prowadzonej przez Carlosa Menottiego. Wystąpił w niej osiem razy.

Karierę szkoleniowca rozpoczął w Huracanie. Po trzech latach przeniósł się do Atletico Lanus. W 1999 roku objął posadę w CF Valencia. - Kiedy przegrywamy mecz, nie rozmawiam z piłkarzami w szatni. Wiem, że czują się źle, a ja czuję się jeszcze gorzej - mówił Cuper po ostatnim finale Champions League, który Valencia przegrała z Bayernem po karnych. Przejście do Interu skomentował: - Wydaje mi się, że teraz pracuję we wspaniałej fabryce futbolu.