Liga włoska. 4. kolejka

Juventus stracił pierwsze punkty w sezonie. Dogoniły go po zwycięstwach AC Milan i Inter Mediolan.

Pierwsze zwycięstwo odnieśli piłkarze Romy. Obrońcy tytułu zaczęli sezon fatalnie - od trzech remisów. Trener Fabio Capello tłumaczył, że piłkarze "wciąż są syci po zdobyciu mistrzostwa". Po ośmiu minutach meczu z mającą jeszcze większe kłopoty z Fiorentiną mogło się wydawać, że rzymianie długo jeszcze będą rozpamiętywać wiosenny sukces, bo po golu Daniele Adaniego przegrywali 0:1. Cztery minuty wyrównał co prawda typowany na najlepszego - po odejściu Zinedine'a Zidane'a - pomocnika ligi Francesco Totti, ale remis utrzymywał się do 88. minuty. Trzy punkty dała gospodarzom dopiero bramka strzelona głową przez Christiana Panucciego.

Dorobek punktowy gości (są tuż nad strefą spadkową) jest taki jak ich sytuacja finansowa. Florencka prokuratura wniosła już wniosek o ogłoszenie bankructwa klubu, choć jego działacze twierdzili, że stał się on wypłacalny dzięki sprzedaży Francesco Toldo i Rui Costy. Tak czy inaczej właściciel Fiorentiny ogłosił, że jest gotowy sprzedać zespół.

Inter, grający znów bez Ronaldo, długo męczył się w Turynie. Wygrał dzięki trafieniu z rzutu karnego Mohammeda Kallona. Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej w czwartym meczu strzelił czwartego gola.

Lecce - Juventus 0:0;

Roma - Fiorentina 2:1 (1:1): Totti (12.) - Adani (8.);

Atalanta - Verona 1:0 (1:0): Doni (27.);

Chievo - Piacenza 4:2 (2:1): Corini (14., 68.), Manfredini (37.) - Hubner (9., 87.);

Parma - Brescia 1:0 (0:0): Nakata (86.);

Perugia - Udinese 1:2 (1:1): Vryzas (21.) - Di Loreto (44.), Pizarro (68.);

Torino - Inter 0:1 (0:0): Kallon (72.);

Venezia - Bologna 0:1 (0:0): Zauli (90.).

AC Milan - Lazio Rzym 2:0 (1:0): F. Inzaghi (41.), Laursen (50.).

1. Juventus 4, 10, 9-2

2. Milan 4, 10, 11-5

3. Inter 4, 10, 9-4