Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Zoff zwolniony z Lazio

Dino Zoff przestał być trenerem Lazio Rzym. Jego miejsce zajmie Alberto Zaccheroni, były szkoleniowiec Udinese i AC Milan, który podpisał kontrakt do czerwca 2004 roku..
O dymisji Zoffa zadecydowała środowa porażka 1:3 na Stadio Olimpico z FC Nantes i wcześniejsza porażka 1:0 z tureckim Galatasaray Stambuł.

Po meczu z Francuzami Zoff został wezwany na rozmowę z prezydentem rzymskiego klubu, Sergio Cragnottim, jednak odmówił spotkania. W tej sytuacji władze Lazio postanowiły go zwolnić. Dymisji Zoffa domagali się też kibice. Zarzucali mu, że pozbywając się w przerwie letniej Juana Sebastiana Verona, Pavla Nedveda i Marcelo Salasa zbyt osłabił drużynę. Jedyny istotny nabytek, Gaizka Mendieta z Valencii, na razie gra słabo.

Nowy trener rzymian, z którym po niepowodzeniach w Serie A zerwał kontrakt Milan, nie obiecuje natychmiastowej poprawy. - Wszystkie zespoły mają wady - stwierdził Zaccheroni. - Celem trenera jest wykrycie i usunięcie ich.

Pierwszym zadaniem Zaccheroniego, co podkreślał prezydent Cragnotti, jest przejście do drugiej fazy grupowej Ligi Mistrzów. - Z przyjściem nowego trenera wiążę wielkie nadzieje - powiedział szef Lazio. - Wierzę, że uda nam się uniknąć odpadnięcia z Ligi Mistrzów.

Alberto Zaccheroni ma na koncie mistrzostwo Włoch zdobyte z Milanem. Właśnie drużyna z Mediolanu na stadionie San Siro będzie rywalem Lazio w najbliższym meczu ligi włoskiej.

Zoff, w przeszłości znakomity bramkarz (mistrz świata z 1982 roku, ponad 100 razy w reprezentacji Włoch) po zakończeniu kariery objął posadę dyrektora sportowego w Lazio, którą zamienił później na stanowisko selekcjonera włoskiej reprezentacji. W roku 2000 doprowadził ?squadrę?h do tytułu wicemistrza Europy, ale po zakończeniu turnieju złożył urząd, na znak protestu przeciwko publicznej krytyce ze strony Silvio Berlusconiego.

Trenerem Lazio został w trakcie poprzedniego sezonu, zastępując Szweda Svena-Gorana Erikssona, który objął reprezentację Anglii. Rozgrywki Serie A Lazio zakończyło na trzeciej pozycji.