Liga włoska. 3. kolejka

Bramki dwóch weteranów Serie A - Dario Hubnera i byłego zawodnika Romy Eusebio Di Francesco dały Piacenzy niespodziewane zwycięstwo nad broniącą tytułu Romą.

Rzymianie jeszcze nie wygrali w tym sezonie. To już ich druga porażka w tym tygodniu. We wtorek przegrali w Lidze Mistrzów z Realem Madryt. Roma kończyła spotkanie w dziesiątkę - w 80. minucie z czerwoną kartką został wyrzucony z boiska Brazylijczyk Lima.

Bez zwycięstwa jest również Lazio, które wczoraj zremisowało po raz trzeci - tym razem z Torino.

Nadal fatalnie spisuje się Atalanta, która przegrała po raz trzeci - 1:3 z targaną kłopotami finansowymi Fiorentiną. Dwie bramki dla zespołu z Florencji zdobył Enrico Chiesa. Gol w ostatniej minucie Roberto Baggio dał Brescii remis 1:1 w spotkaniu z Lecce.

W meczu na szczycie lider z Turynu grał z sensacyjnym wiceliderem Chievo Verona. Po 20 minutach słynny Juventus przegrywał z beniaminkiem 0:2, jednak już przed przerwą zdążył wyrównać. Zwycięską bramkę zdobył w 83. Marcelo Salas, wykorzystując rzut karny.

Wyniki 3. kolejki

Bologna - Parma 1:0 (0:0): Cruz (59.)

Brescia - Lecce 1:1 (0:1): Baggio (90.) - Chevanton (13.)

Fiorentina - Atalanta 3:1 (2:1): Gomes (2.), Chiesa (13. i 82.) - Rinaldi (3.)

Inter Mediolan - Venezia 2:1 (0:0): Kallon (75. karny), Adriano (90.) - Maniero (89.)

Lazio - Torino 0:0

Piacenza - AS Roma 2:0 (1:0): Hubner (39.), Di Francesco (51.)

Verona - Perugia 1:1 (0:1): Mutu (80.) - Liverani (41. karny)

Juventus - Chievo Verona 3:2 (2:2): Tacchinardi (22.), Tudor (40.), Salas (83. karny) - Marazzini (9. i 20.)

Mecz Udinese - AC Milan 1:2 (0:1): Muzzi (73. karny) - Szewczenko (14.), F. Inzaghi (54.)

1. Juventus 3 9 9-2

2. AC Milan 3 7 9-5

3. Inter 3 7 8-4

4. Chievo 3 6 6-3

5. Bologna 3 6 2-2

6. Brescia 3 5 6-4

7. Lecce 3 5 4-3

8. Verona 3 5 3-2