Liga francuska. 5 kolejka

Klub Jacka Bąka Olympique Lyon został w sobotę liderem po wyjazdowym zwycięstwie nad Troyes 2:0. Nantes, Monaco i Olympique Marsylia znowu przegrały.

Bąk nie zagrał ani minuty, ale jego partnerzy poradzili sobie znakomicie. Pierwszą bramkę zdobył Steve Marlet (ma odejść do Fulham) tuż przed przerwą, a tuż przed zakończeniem spotkania drugi raz do siatki gospodarzy trafił piłką obrońca Christophe Delmotte.

Katastrofalnie grają wciąż wielkie firmy. Broniące tytułu Nantes mimo przewagi uległo Giungamp, Monaco beniaminkowi Lorient i zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Nic nie pomogła zmiana trenera klubowi Piotra Świerczewskiego. OM przegrało z poprzednim klubem Polaka - Bastią 0:1, nie pomogła nawet defensywna taktyka. Kontuzjowany Świerczewski nie zagrał w tym spotkaniu.

Wyniki 5. kolejki:

Girondins Bordeaux - AJ Auxerre 1:1 (1:0): Pauleta (25.) - Lachuer (65.); Bastia - Olympique Marseille 1:0 (1:0): Beneforti (34.); Guingamp - Nantes 1:0 (1:0): Carnot (26.); Sedan - Metz 2:0 (0:0): Brogno (75. z karnego), Henri Camara (90.); Lorient - Monaco 2:0 (2:0): Druon (17.), Darcheville (29.); Montpellier - Sochaux 0:0; Paris St Germain Rennes 3:0 (0:0): Okocha (61.), Mendy (79.), Aloisio (82.); Troyes - Olympique Lyon 0:2 (0:1): Marlet (43.), Delmotte (89.); Lens - Lille (0:0): Sakho (60.) - Bakari (86.).

1. Lens 5 13 8-2

2. Lyon 5 12 9-3

3. Auxerre 5 11 10-3

4. PSG 5 9 7-3

5. Lille 5 9 6-3

6. Sochaux 5 8 7-6

7. Troyes 5 7 5-4

8. Lorient 5 7 6-6