Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Prognozy II kolejki ligi piłkarskiej

GRUPA A

Zagłębie - Odra

Mecz w sobotę o 17

Spotkanie zespołów, które zaczęły sezon od zwycięstw. Kiedyś wygrana Zagłębia w Łodzi byłaby sensacją. A teraz? Trzy gole wbite przez graczy Odry GKS-owi też robiłyby wrażenie, ale także przynajmniej pół roku temu, kiedy katowiczanie tracili niewiele bramek. Teraz nie ma tam już trenera Kaczmarka, obrońcy Szali, napastnika Yahayi... Sobotni mecz w Lubinie może w przyszłości mieć decydujące znaczenie dla układu tabeli. Oba zespoły będą pewnie balansować między lepszą a słabszą grupą.

Typ "Gazety": 1.

Górnik Zabrze - KSZO Ostrowiec

Mecz w sobotę o 17.15

"Gazeta" apeluje do władz Górnika: przeznaczcie pieniądze z tego spotkania dla zalanego wodą Ostrowca. Dramat spotkał beniaminka. Woda zalała piękny, niedawno odremontowany (pieniądze pożyczyła m.in. UEFA) obiekt KSZO. I drużyna Krzysztofa Tochela właściwie z dnia na dzień stała się bezdomna. Miejmy nadzieję, że to nie będzie miało wielkiego wpływu na formę. W meczu z Wisłą KSZO zagrało dobrze i jeśli tak samo spisze się w Zabrzu, to nie powinno przegrać. Tym bardziej że Górnik to już nie cień dawnej sławy. Tylko cień cienia.

Typ "Gazety": X.

Wisła Kraków - Polonia Warszawa

Mecz w niedzielę o 17

Ponowny debiut Franciszka Smudy przed krakowską wymagającą publicznością. "Franz" nie powinien się jednak obawiać. W dziesięć dni zdobył Superpuchar Polski, wygrał w Ostrowcu z groźnym beniaminkiem oraz pokonał Skonto w Rydze w kwalifikacjach Ligi Mistrzów. On wykonał plan w stu proc. A co na to kibice? Chyba też powoli wraca im sympatia. Zresztą kiedy Smuda pierwszy raz zaczynał pracę w Krakowie, wszyscy kibice również domagali się powrotu Wojciecha Łazarka, krzycząc: "Baryła, Baryła". Później nosili Smudę na rękach. Jednak Polonia będzie zapewne najtrudniejszym rywalem z dotychczasowych. Udowodniła to zresztą w meczu o Superpuchar, kiedy strzeliła Wiśle trzy gole.

Typ "Gazety": 1X.

Pojedynek GKS Katowice - Widzew Łódź został przełożony na 12 września.

GRUPA B

Legia Warszawa - Amica Wronki

Mecz w piątek o 20

Największe rozczarowanie pierwszej kolejki, czyli Legia (0:1 we Wrocławiu), i największe oczarowanie, czyli Amica (aż 3:0 z Dyskobolią). Warszawianie nie grali źle, ale nie potrafili strzelić Śląskowi gola. Za to wronczanie zdobywali bramki właściwie "z niczego". Nawet trener Mirosław Jabłoński przyznał, że wygrali za wysoko. Jednak wynik poszedł w świat i musi budzić respekt. Pokazał, że Amica może liczyć się w walce nawet o tytuł mistrza kraju.

Typ "Gazety": 1X.

Pogoń Szczecin - Ruch Chorzów

Mecz w sobotę o 17.30

Jerzy Podbrożny przeżywa już trzecią chyba młodość. Po zupełnie nieudanej rundzie wiosennej (przyjście do Pogoni nazwał najgorszą decyzją w karierze piłkarskiej) złapał wiatr w żagle. Dowód? Dwa wspaniałe gole strzelone beniaminkowi w Radomsku. Pogoń ma więc już mecenasa Jacka Bednarza (bardzo dobry mecz w Radomsku) i profesora z prawdziwego zdarzenia - Podbrożnego. Ruch szczęśliwie pokonał Stomil, a pomógł mu w tym sędzia Wieczerzak, nie uznając prawidłowego gola na 2:2.

Typ "Gazety": 1.

Groclin Grodzisk Wlkp. - Śląsk Wrocław

Mecz w sobotę o 17.30

Zespół z Wrocławia, choć niektórym może wydać się to nieprawdopodobne, nie przegrał już siedmiu kolejnych meczów. Mimo wygranej z Legią w poprzedniej kolejce faworytem w Grodzisku jednak nie jest. A to dlatego, że Dyskobolia będzie postrachem dla wszystkich w tym sezonie. Spore inwestycje muszą zacząć się zwracać. Budowa i układanie drużyny trochę trwa, ale i tak chłopaki Edwarda Lorensa są faworytem tego meczu.

Typ "Gazety": 1.

Stomil Olsztyn - RKS Fameg Radomsko

Mecz w sobotę o 15

W Radomsku po porażce z Pogonią każdy nowy dzień oznaczał nowego piłkarza. Jak w całym tym zamieszaniu połapie się trener Piotr Mandrysz? A Stomil? Wciąż biednie, ale - jak zwykle - solidnie. Tylko czy tym razem wystarczy to do utrzymania?

Typ "Gazety": 1X.