Początek mistrzostw Europy U-18

Reprezentacja Polski U-18 trenowana przez Michała Globisza w niedzielę rozegra pierwszy mecz mistrzostw Europy z Hiszpanią.
Michał Globisz wierzy, że jego drużyna przywiezie z Finlandii medal. Już w pierwszym meczu w niedzielę Polacy zagrają z faworytem imprezy Hiszpanią.

Polska po raz piąty wystąpi w finałach mistrzostw Europy do lat 18. Dotychczas zdobyliśmy srebrny medal w 1981 roku pod wodzą Henryka Apostela i brąz trzy lata później za kadencji Mieczysława Broniszewskiego.

- Naszym celem jest zdobycie medalu. Każdy inny wynik będzie rozczarowaniem - mówi trener reprezentacji Polski Michał Globisz. - Chcemy efektownie zakończyć okres pięciu lat wspólnej pracy - to nasz ostatni turniej razem. Po mistrzostwach drużyna zostanie rozwiązana, a zawodników przejmie (według własnego uznania) Edward Klejdinst przygotowujący drużynę na olimpiadę w Atenach.

Osiem drużyn zostało podzielonych na dwie grupy. Po fazie grupowej nie będą rozgrywane mecze półfinałowe. W finale spotkają się od razu zwycięzcy grup, a w meczu o brązowy medal zmierzą się drużyny, które zajęły drugie lokaty. W tej sytuacji wiele zależeć będzie od pierwszego meczu z faworytem imprezy Hiszpanią. To właśnie Hiszpanie pokonali Polskę dwa lata temu w Czechach w finale ME U-16 4:1. - Hiszpanie nie powinni nas już niczym zaskoczyć, w kadrze mają tylko dwóch nowych zawodników - twierdzi Globisz. - O Belgach nie wiemy natomiast prawie nic poza tym, że w towarzyskim meczu przegrali z Anglikami 2:3, których my w maju wyeliminowaliśmy. Ostatni przeciwnik - Dania - sprawił wielką niespodziankę, pozostawiając na pobitym polu słynących ze znakomitej pracy z młodzieżą Holendrów. To chłopy jak dęby, grają ostro, wszystko podporządkowując defensywnej taktyce. Strzelenie im gola będzie piekielnie trudnym zadaniem - zakończył Globisz.

APLA:

GRUPA A GRUPA B

Finlandia Hiszpania

Jugosławia Polska

Czechy Belgia

Ukraina Dania

Terminarz spotkań:

22.07 Polska - Hiszpania, Belgia - Dania

24.07 Polska - Belgia, Hiszpania - Dania

26.07 Polska - Dania, Hiszpania - Belgia

Kadra reprezentacji Polski:

Bramkarze: Tomasz Kuszczak (Hertha Berlin), Paweł Kapsa (KSZO Ostrowiec).

Obrońcy: Łukasz Nawotczyński (Wisła Kraków), Błażej Radler (Górnik Zabrze), Przemysław Kaziemierczak (Piotrcovia), Paweł Golański (ŁKS), Adrian Napierała (ŁKS), Sebastian Mila (Lechia Gdańsk).

Pomocnicy i napastnicy: Rafał Grzelak, Łukasz Madej (Ruch Chorzów), Mateusz Żytko (Śląsk Wrocław), Karol Piątek (Lechia Gdańsk), Robert Sierant (ŁKS), Paweł Brożek, Dariusz Zawadzki (Wisła Kraków), Łukasz Mierzejewski (Legia Warszawa), Łukasz Pachelski, Wojciech Łobodziński (Orlen Płock).

Sport.pl na wideo

Najnowsze informacje